PRVA HNL

Rijeka pobijedila Istru 1961 dvama pogocima do odmora

Nedjelja, 08. prosinca 2019. 19:22 Napisao/la  I. V.

Nogometaši Rijeke pobijedili na Rujevici prvi puta nakon utakmice 3. kola (S. Belupo 3:1), kada su se nosili kratki rukavi

Konačno slavlje na Rujevici
Konačno slavlje na Rujevici Foto: Andrej Turina

Prva HNL - 18. kolo

RIJEKA - ISTRA 1961 2:0

Igralište Rujevica. Gledatelja: 4045

Sudac: Igor Pajač (Zelina) 7

Strijelci: 1:0 Gorgon (14), 2:0 Murić (27)

Žuti kartoni: Galilela (35), Tomašević (57), Bosančić (69), Gržan (71), Obeng (75)

RIJEKA: Prskalo -, Tomečak 6, Escoval 6, Župarić 6,5, Smolčić 6, Capan 6, Halilović 6,5, Gorgon 6,5 (50 Pavičić 6), Acosty 6 (83 Lončar -), Murić 6,5 (66 Raspopović -), Čolak 6

ISTRA 1961: Čondrić 6,5, Bosančić 5,5, Galilea 6, Tomašević 5,5, Gonzalez 5 (46 Pavić 5,5), Franić 6, Obeng 5,5 (86 Ivančić -), Lončar 5,5, Fintić 5,5 (72 Grujević -), Gržan 5,5, Ćuze 5

Nogometaši Rijeke pobijedili su na Rujevici prvi puta nakon utakmice 3. kola (S. Belupo 3:1), kada su se nosili kratki rukavi.

Rijeka je u zanimljivom Derbiju Della Učka svladala Istru dvama pogocima do odmora.

Trener Istre 1961 Ivan Prelec počeo je očekivano zatvoreno s trojicom stopera (Bosančić, Galilea, Tomašević) u gusto posloženom bloku, loptu je odmah prepustio riječkim nogometašima i pokušao igrati na kontre.

Iako je poznato da Rijeka ima problema u igri na postavljene obrane, protiv Istre riječka momčad bez problema je stekla prednost od dva pogotka.

Nije u igri domaće momčadi nedostajalo dinamike i organiziranih pokušaja ulazaka u zadnju trećinu, ali je nedostajala sadržajna završnica. Dva pogotka i jedna prilika više su bili posljedica pritiska.

U 10. minuti Murić je izveo utrenirano ubacivanje iz kuta, Gorgon je ostao na brisanom prostoru na 6 metara, Čondrić je uspio odbiti loptu natrčalom Escovalu, koji je iz peterca loptu poslao u zaštitnu mrežu povrh gola.

Objektivno, lakše je bilo pogoditi mrežu praznih vratiju!

U 14. minuti Gorgon je postao autor sretnog pogotka, po udarcu s 24 metra lopta je okrznula Galileu, promijenila je smjer tako da je udarila u lijevu vratnicu i ušla u mrežu - 1:0.

U 27. minuti Murić je nakon dužega razdoblja jednim potezom razgalio srca navijača Rijeke, majstorski je izveo slobodni udarac iskosa zdesna odakle se u pravilu gađaju glave suigrača.

Murić je pogodio mrežu tik uz prvu vratnicu, tako se precizni udarci ne brane ako vratari ne stoje na prvoj vratnici - 2:0.

Igra riječke momčadi u prvom dijelu zaslužila bi visoku ocjenu da obrana nije dvaput izgubila raspored.

U 39. minuti Gržan je primio loptu između stopera, Župarić je ipak dovoljno brzo uklizao i blokirao udarac pred Prskalom.

U 44. minuti Gonzalez je ubacio slijeva na drugu vratnicu, Prskalo je dobro reagirao, kada je poletio i odbio loptu koju je glavom uz prvu vratnicu poslao Franić.

Istra je u drugom dijelu promijenila raspored, jedan stoper (Galilea) počeo je ulaziti u sredinu čime su gosti nekoliko puta stvorili višak u sredini.

Igralo se otvorenije, utakmica je postala zanimljivija nego u prvom dijelu, Istra je u konstrukciji igre ostavila dobar dojam i ostvarila nešto veći posjed lopte (54%)

U 50. minuti izašao je ozlijeđeni Gorgon, nakon dužega razdoblja zaigrao je Pavičić.

Minutu kasnije u brzoj kontri Acosty je gurnuo loptu prema Čolaku, Bosančić je pogriješio, napadač Rijeke sa 17 metara loptu je posalao u kut, Čondrić je bio pravodoban.

U 53. minuti Franić je napucao loptom Pavičića, koji se u okretu obranio laktom, gosti su tražili kazneni udarac.

U 57. minuti Murić je iz slobodnog udarca loptu preko "živog zida" poslao u gornji kut, Čondrić je ovog puta uspio stići, odbio je loptu koja se od grede odbila u polje.

U 60. minuti gosti su propustili veliku priliku vratiti se u utakmicu.

Fintić je ubacio slijeva, Escoval je zakasnio, Lončar je ušao iza njegovih leđa i pogrešno zahvatio loptu ispred Prskala.

U 72. minuti domaćini su propustili priliku povećati vodstvo.

Raspopović je idealno ubacio zdesna, Čolak na petercu nije dobro loptu zahvatio glavom.

Otvorila se utakmica u završnici, popustila je koncentracija u obrani Istre, ali ni Čolak (87, 89) nije bio dovoljno koncentriran da bi pogodio mrežu.