PRVA HNL

Rijeka na Rujevici pobijedila Rudeš

Nedjelja, 19. kolovoza 2018. 20:32 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Rudeš - Rijeka 1:2. Nije riječka momčad plijenila pažnju osmišljenim protokom lopte nego htijenjem

Konačno slavlje na Rujevici
Konačno slavlje na Rujevici Foto: Lario Tus

Prva HNL - 4. kolo

RUDEŠ - RIJEKA 1:2

Stadion Rujevica. Gledatelja: 2475

Sudac: Tihmor Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 1:0 Petrović (23), 1:1 Župarić (30), 1:2 Čolak (37)

Žuti kartoni: Heber (59), Raspopović (88)

RUDEŠ: Picak 5,5, Boršić 5,5, Obanor 5,5, Kalik 5,5 (63 M. Vojković -), Soldo 5,5, Oluić 5,5, F. Vojković 5, Mrkonjić 5,5 (83 Falinski -), Klepač 5, Mišković 5, (49 Tomičić 5), Petrović 6

RIJEKA: Sluga -, Raspopović 6, Escoval 6,5, Župarić 6,5, Zuta 6, Lončar 6, Ćanađija 6, Pavičić - (13 Puljić 6), Acosty 5,5, Heber 5,5 (77 Gorgon -), Čolak 6

Rijeka je u 4. kolu pobijedila (2:1) Rudeš na gostovanju na Rujevici i preuzela vrh ljestvice!

To je najvažnije što se riječkim nogometašima dogodilo tri dana nakon ispadanja iz Europske lige!

Sve ostalo brzo će se zaboraviti!

U odnosu na utakmicu protiv Sarpsborga, trener Rijeke promijenio je četvoricu igrača (Pavelić, Punčec, Grahovac, Gorgon), a najviše promjena obavio je u zadnjoj liniji.

Na klupi su ostali Prskalo, Punčec, Kvržić, Grahovac, Pavelić, Gorgon i Puljić.

Nije riječka momčad plijenila pažnju osmišljenim protokom lopte nego htijenjem, utakmica protiv Rudeša morala se pobijediti!

Pola sata traumatične igre riječke momčadi završilo je Župarićevim pogotkom.

U 30. minuti Puljić je ubacio iz kuta, Župarić je najviše skočio i glavom loptu poslao u mrežu - 1:1.

Riječka momčad psihološki se vratila u utakmicu nakon šoka u 23. minuti, kada je Petrović doveo domaću momčad u vodstvo na Rujevici.

Opet je riječka obrana primila pogodak iz prekida, ubacio je iz kuta Mrkonjić, Petrović je skočio u ravni prve vratnice i glavom skrenuo loptu u daljnji kut - 1:0

Kao što to često biva, pogodak Rudeša dogodio se nakon nekoliko neiskorištenih riječkih prilika.

Reakcije riječkih napadača u izglednim pozicijama ukazale su da će Rijeka teže igrati protiv posljedica utakmice protiv Sarpsborga nego protiv momčadi Rudeša. Trebalo je prevladati strahove...

Heber (6) i Acosty (9) nisu dobro zahvatili loptu glavama nakon ubačaja Zute i Ćanađije, posebice je loše reagirao Heber na 6 metara od Picaka.

U 16. minuti Lončar je idealno ubacio slijeva, Acosty je natrčao i na 7 metara opet loše reagirao glavom.

U 13. minuti iz igre je izašao ozlijeđeni Pavičić, ušao je Puljić koji je inače puno opasniji za vratare nego što je bio u utakmici protiv Rudeša.

Klepac (19) udarcem s 25 metara i posebice Soldo (22) glavom nakon ubačaja iz kuta kao da su navijestili pogodak domaćina.

Zahvaljujući Župariću vodstvo Rudeša nije trajalo predugo, pa nije izazvalo dodatno nervozu.

U 37. minuti Vojković je igrao rukom na 20 metara, sudac Pejin taman je primaknuo zviždaljku ustima, kada se lopta odbila do Čolaka koji se našao pred Picakom i zatresao mrežu za veliko veselje gostiju - 1:2.

Nisu se riječke noge toliko opustile da bi Puljić u 45. minuti bio precizniji u otvorenoj poziciji za udarac na 14 metara, pogodio je Picaka.

U drugom poluvremenu utakmica sadržajno nije ponudila skoro pa ništa, ali je Rijeka djelovala staloženo u kontroli rezultata sve do zadnjih desetak minuta.

Pravih prilika praktično nije bilo, Čolak (51) je mogao bolje reagirati na Zutin ubačaj slijeva, Heber (56) je mogao biti precizniji udarcem s 18 metara iskosa,...

Puno je važnije bilo da Rudeš u drugom dijelu nije praktično ušao u kazneni prostor ispred Sluge budući da je Rijeka stalno loptu držala na polovici domaćina.

Desetak zadnjih minuta pritiska Rudeša više treba pripisati nesvjesnoj reakciji riječke momčadi, koja se povukla u svoju trećinu, nego kvaliteti protivnika.