Rijeka doživjela deseti poraz ove sezone

Petak, 04. svibnja 2018. 20:21 Napisao/la  SC

Utakmica 33. kola: Lokomotiva - Rijeka 1:0

Strijelac: 1:0 Radonjić (13)

Žuti kartoni: Krstanović (25), Datković (29), Gorgon (29)

LOKOMOTIVA: Hendija 6,5, Karačić 6, Majstorović 6,5 (50 Barić -), Kolinger 6,5, Datković 6 (46 Burić 6), Šunjić 6, Knežević 6  (89 Oluić -), Musa 6, Kastrati 6, Radonjić 6,5, Krstanović 6

RIJEKA: Sluga 6, Raspopović 5,5, Punčec 6, Župarić 6, Zuta 6, Bradarić 6, Grahovac 5,5, Pavičić 5 (53 Puljić 5,5), Acosty 5,5, Gorgon 5 (63 Kvržić -), Čolak 5 (81 Črnic -)

Rijeka je doživjela jubilarni deseti poraz ove sezone, Lokomotiva je Radonjićevim pogotkom osvojila tri boda u utakmici bez sadržaja i prilika.

Lakonski zaključak da je utakmicu pobijedila momčad koja je svoju jedinu šansu iskoristila umanjio bi zasluženost pobjede domaće momčadi koja je puno bolje izgledala u prvom dijelu utakmice.

Ne treba dužiti u opisu igre riječke momčadi u prvom poluvremenu.

Djelovala je Rijeka isto sterilno i usporeno kao u većini utakmica nakon stanke zbog američke turneje reprezentacije.

Jedina je razlika da u utakmici protiv Lokomotive nije bilo ni jednog raspoloženog pojedinca, koji bi individualnim potezom usmjerio rezultat i sakrio slabosti.

Evidentno je da glavni kreatori (Pavičić, Bradarić, Gorgon...) nisu u optimalnoj formi, ali to ne može biti opravdanje za lakoću kojoj su igrači Lokomotve primali loptu u međuprostoru.

Ukratko, Lokomotiva je više od pola sata djelovala poduzetnije, brže i opasnije iako Sluga nije imao posla.

Koncentracija je pod pritiskom popustila kada se moglo očekivati, poznato je da su prekidi kronična riječka boljka!

U 13. minuti domaća momčadi izvela je vjerojatno uigranu kombinaciju nakon ubačaja iz kuta: kratko odigravanje Šunjić - Karačić koji je prizemno uputio loptu prema sredini kaznenog prostora, Krstanović je u trku preskočio loptu, Radonjić se pojavio na pravom mjestu i s 12 metara udarcem iz prve zatresao mrežu - 1:0.

Ni prije, ni poslije toga Lokomotiva nije priredila ni jednu izglednu priliku.

Porazna za riječku momčad nije činjenica da prema Hendiji nije upućen ni jedan izravni udarac, nego  da u prvom dijelu nije stvorena ni pretpostavka za udarac.

Treba istaknuti dvije dvojbene sudačke odluke.

U 33. minuti nije bilo dvojbe da je Datković trebao dobiti drugi žuti karton zbog  prekršaja na Acostyju, dvojbeno jedino može biti da li je Datković u 40. minuti igrao rukom za najstrožu kaznu.

Trener Goran Tomić ostavio je na odmoru u svlačionici Datkovića opterećenog kartonom, u 50. minuti ozlijedio se Majstorović.

Promijenila se zadnja linija domaće obrane: Karačić je završio na stoperu, Barić i Burić na bokovima.

Ni da je htjela, momčad Lokomotiva više nije mogla isto kao u prvom dijelu.

Od početka drugoga dijela polako se počeo mijenjati odnos snaga na terenu, riječka momčad osjetno je dignula razinu trčanja i agresivnosti.

Lopta je sve više kružila u trećini domaće momčadi, koja pod pritiskom više nije mogla uspostaviti protok lopte.

Domaćinu je preostalo igrati na kontre i uzdati se u brzinu Kastratija.

Na drugoj strani Matjaž Kek dvjema je zamjenama (Puljić, Kvržić) uspio promijeniti ritam, ali je u završnici uočljivo nedostajao završni pas.

Tu ni jedan trener ne može puno pomoći...

Sve što je Rijeka konkretno napravila stane u zadnjih desetak minuta, kada je domaća momčad doslovno stjerana u kazneni prostor.

Fizička sprema očito nije riječki problem iako je lopta presporo kružila da bi gosti stvorili više od jedne izgledne prilike.

U 87. minuti povezana izmjena loptom poremetila je raspored u domaćoj obrani, Puljić je pravodobno proigrao Kvržića na desnoj strani kaznenog prostora

Kvržić je ostao na slobodnom prostoru, udarac s 13 metara Hendija je uspio obraniti.

Bila je to prva i zadnja izrađena riječka prilika na utakmici.

Hendija je još dvaput rutinski intervenirao: na Bradarićev (79) udarac s 23 metra zdesna, na Puljićev (84) slobodni udarac s iste udaljenosti slijeva.

U 88. minuti Puljić je s ruba kaznenog prostora loptu poslao visoko preko vratiju.