Subota, 12. listopada 2019. 20:53 Napisao/la  Igor Vranić

Povratak na Kantridu - revijalna utakmica

RIJEKA - ZRINJSKI 1:1

Stadion Kantrida. Gledatelja 7500

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Župarić (15), 40 1:1 Stojkić (40)

RIJEKA: Prskalo, Raspopović, Župarić, Punčec, Smolčić, Capan, Iglesias, Andrijašević, Gorgon, Murić, Puljić. Drugo poluvrijeme: Pandur, Tomečak, Šimić, Escoval, Smolčić, Capan (70 Hodža), Iglesias (70 Ajanović), Halilović, Bilić, Vuk, Babić

ZRINJSKI: Brkić, Kadušić, Gojković (46 Barbalić), Jakovljević, Stojkić (58 Rugašević), Rustemović (46 Zlomislić), Pezer (46 Mandić, Šovšić, Ibanez, Govedarica (58 Bencun), Kunić. Još su igrali: Barišić, Lendrić, Ćurjurić

Povratak na Kantridu prije svega bio je ambijentalni povratak povijesti riječkoga nogometa.

Utakmica između Rijeke i Zrinskog odigrana je u ozračju koje je potaknulo zatomljena osjetila svima kojima je Kantrida bila dom, kao što je napisala Armada.

Devedeset i nešto više minuta odjekivali su sa zapadne tribine poznati navijački refreni, pjesmu je u 60. minuti prekinula tradicionalna bakljada zbog koje nitko neće platiti kaznu.

Revijalna utakmica nije obilovala uzbuđenjima, igračima obiju momčadi nije baš bilo do zabave,...

Simon Rožman očigledno još uvijek testira igrače koje nije vidio u utakmicama, priliku je dobilo nekoliko mladića.

Pogoci su se dogodili do odmora.

U 15. minuti Župarić je najviše skočio nakon Murićeva ubačaja iz kuta, stoper Rijeke glavom je loptu poslao u mrežu pokraj Brkića - 1:0.

U 40. minuti gosti su povezanom izmjenom tečno stigli u završnicu, Stojkić je u ravni druge vratnice dočekao ubačaj zdesna i volej-udarcem zatresao mrežu - 1:1.

U 22. minuti Iglesias je lucidno gurnuo loptu Gorgonu, znalački odigran zadnji pas ostao je bez odlučne zadnje reakcije, Gorgon je slabo zahvatio po lopti u izglednoj poziciji na ulasku u kazneni prostor.

Bila je to jedina izrađena riječka prilika u prvom dijelu utakmice u kojoj je riječka momčad ostavila nešto bolji dojam najviše zbog nešto veće doze agresivnosti.

U drugom dijelu Rožman je promijenio sve igrače osim Smolčića čime je utakmica dobila drugačiji smisao-

Igrači željni dokazivanja svojski su se trudili, ali izrazitih prilika nije bilo.

Armadu to nije uopće smetalo, ona je svoju priliku iskoristila.

Vratila se na Kantridu kao nikada nije otišla.