MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila u leženoj atmosferi

Subota, 14. svibnja 2016. 18:47 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 36. kola: Rijeka - Istra 1961 2:0. Očekivana ostvarena   dvama pogocima iz prekida

MAXtv Prva liga - 36. kolo

RIJEKA - ISTRA 1961 2:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 2500

Sudac: Goran Gabrilo (Split) 7

Strijelci: 1:0 Vešović (32), 2:0 Brezovec (52)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 6,5, Mitrović 6, Samardžić 6, Zuta 6, Maleš 6,5, Brezovec 7 (58 Gerald 6), Vešović 6,5 (88 Rebernik), Vizinger 5,5 (63 Tomasov -), Bezjak 6, Balaj 5,5

ISTRA 1961: Brkić 6, Mišić 5,  Gojković 5,5, Hadžić 5,5,  Heister 5, Zlomislić 5,5, Vuković 5,5 (38 Svraka 5,5), Đurić 5,5, Repić 5, Trojak 5 (90+1 Pavlović -), Da Silva Matos 5,5 (72 Pamić -)

Nogometaši Rijeke oprostili su se od sezone u ležernom ritmu i slavljeničkoj atmosferi  Armade, koja se tijekom proslave rođendana pretežito zabavljala za svoj račun. Očekivana pobjeda (2:0) protiv Istre ostvarena je bez puno žara dvama pogocima iz prekida.

Korektno odrađena utakmica počela je nekorektnim ponašanjem igrača uže obrane. U 2. minuti Repić je s dva metra loptom pogodio vratnicu nakon ubačaja zdesna, nakon takvih promašaja igrači se u pravilu hvataju za glavu u nevjerici...

U 9. minuti  Da Silva Matos izbjegao je pažnji lijevoj strani riječke obrane, zaobišao Prskala i loptu u prazna vrata poslao dovoljno slabim udarem da bi Samardžić stigao zatvoriti    prilaz.

Istra je svoj šanse za eventualno iznenađenje potrošila nakon prvih deset minuta, sredila se riječka obrana! U 13. minuti Vizinger je sa 17 metara uputio prvi udarac u okvir vratiju ispred kojega se ispriječio Brkić.

U razdoblju nadmoćnije igre Rijeka je prilike stvarala preko desne strane (Ristovski, Vešović), gdje se lakše stvarao višak igrača. Ristovski (25, Brkić brani)) i Bezjak (27) bili su  pozicijama iz kojih se moglo poentirati prije nego što se dogodio pogodak.

U 32. minuti Brezovec je ubacio iz prekida slijeva, Vešović je iskoristio slobodan prostor i glavom s 8 metara loptu poslao u bliži kut - 1:0

U 38. minuti Vuković je morao izaći zbog bizarne ozljede, zadobio je jaki udarac loptom u glavu zbog kojega je nekoliko minuta bespomoćno ležao na rubu svog kaznenog prostora. Heister zbilja ima jaki udarac.

U 52. minuti Rijeka je opet postignula pogodak iz prekida, ali kakvog...

Brezovec je iz slobodnog udarca s 23 metra loptu preko "živog zida" poslao u desni kut nepomičnog Brkića - 2:0.

Nakon drugoga pogotka ništa se nije uočljvo promijenilo u igri kojoj je poseban ton davala Armada.

Na terenu se ništa posebno nije događalo dok su igrači Rijeke uživali u posjedu lopte. Na trenutke i neumjereno, bez pretjerane želje za trećim pogotkom.

Takav pristup najvažniji je razlog zbog kojega u drugom dijelu vratar Brkić nije imao posla iako je lopta stalno kružila oko njegova kaznenog prostora, a jedino je Balaj (90) imao razloga žaliti za propuštenom prilikom u 91. minuti.

U zadnjoj utakmici osjetnu minutažu dobila su dvojica mladića.  Vizinger nije igrao na prirodnoj poziciji u napadu, Gerard se prirodno nameće kao potencijal u defenzivnom bloku  gdje Rijeka trenutačno ima višak igrača sličnog profila.