Europa Cup: Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi u prvoj četvrtfinalnoj utakmici

Subota, 06. travnja 2024. 18:24 Napisao/la  SC

Europa Cup: Vaterpolisti Primorja Erste bank poraženi u prvoj  četvrtfinalnoj utakmici

LEN Europa Cup, prva četvrtfinalna utakmica

VOULIAGMENI - PRIMORJE EB 14:9  (5:2, 2:3, 2:2, 5:2)

Vaterpolisti Primorja EB doživjeli su poraz (9:14) u prvoj četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Ateni, momčad Vouliagmenija prikazala je očekivano, riječ je o iskusnoj i čvrstoj momčadi koja igra intenzivnije od dosadašnjih riječkih protivnika u LEN Europa Cupu.

Morat će Primorjaši u uzvratu protiv momčadi Riječanina Vlade Vujasinovića izgledati puno moćnije da bi imali šanse anulirati  grčku prednost.

Nisu dobro Riječani ušli u utakmicu nakon što su poveli pogotkom Te Rielea iz peterca, grčka je momčad serijom 5:0 stekla veliku prednost, Kalogeropoulos je postigao tri pogotka.

Niko Čubarnić iz drugoga peterca smanjio je na 2:5 na kraju prvoga dijela.

U drugoj četvrtini Primorjaši su uspostavili ravnotežu, nešto bolje su igrali obranu, dva pogotka primili su iz peterca i s igračem manje.

Crippa je realizirao treći peterac, Paparić i Te Riele postignuli su pogotke s igračem više za 5:7 na poluvremenu, Ivan Mauro Čubranić obranio je Chalyvopoulosu peterac.

Papasifakis 4:24 minute i Crippa 3:21 minute prije kraja isključeni su s pravom zamjena.

U trećoj dionici nastavilo se igrati u istom ritmu, pogocima Nike Čubranića i Te Rielea riječka je momčad držala priključak.

U utakmici visokih tenzija i osjetljivog sudačkoga kriterija, grčka momčad ostala je bez još dvojice isključenih igrača s pravom zamjena (Kalogeropoulos, Chatzis), Primorje je 31 sekundu prije kraja ostalo bez Brubnjaka.

U zadnjoj donici Woodhead s igračem više i Kalogeropoulos preko bloka povećali su vodstvo domaćina (11:7), 4:43 minute prije kraja s pravom zamjene isključen je Paparić.

Te Riele je postigao pogodak s igračem više na ulasku u zadnje četiri minute, dodatno su u zadnjoj dionici pojačali domaćini pritisak, Woodhead i Almyras pogocima s igračem više dignuli su vodstvo na +5 (13:8).

Na ulasku u zadnje dvije minute Primorjaši su iznudili još jedan peterac, Niko Čubranić bio je siguran realizator (13:9).

Tončinić (1:20) je isključen s pravom zamjene prije nego što je Woodhead minutu prije kraja pogotkom s igračem više postavio konačnih 14:9.