Primorje EB steklo minimalnu prednost u prvoj utakmici protiv Dinama iz Tbilisija

Petak, 08. ožujka 2024. 21:25 Napisao/la  SC

Momčad Dinama prema najavama pokazala je da vrlo iskusna, uzvrat će biti veliki izazov za mladu riječku momčad

Tin Brubnjak (Primorje EB)

Europa Cup - prva utakmica osmine finala

PRIMORJE EB - DINAMO TBILISI 8:7 (3:2, 1:1, 3:2, 1:2)

Bazeni Kantrida. Suci: Nikolaos Boudramis (Grčka), Jaume Teixido (Španjolska)

Vaterpolisti Primorja EB stekli su minimalnu prednost u prvoj utakmici osmine finala protiv Dinama, u Tbilisi putuju se pogotkom prednosti (8:7).

U izjednačenoj utakmici riječka momčad ni jednom nije bila u minusu, osjetnu prednost stekla je samo jednom, kada se činilo da bi se utakmica mogla prelomiti na stranu domaćina.

Niko Čubranić povećao je prednost na 8:5 s igračem više 2:47 minute prije kraja utakmice, bila je to najveća prednost tijekom utakmice.

Uroš Kalinić u idućem napadu smanjio je na dva razlike (8:6) s igračem više, Primorje nije do kraja utakmice uspjelo postići pogodak iz nekoliko pokušaja.

Na ulasku u zadnju minutu isključen je Viktor Tončinić, Boris Vapenski 46 sekundi prije kraja smanjio je rezultat na konačnih 8:7.

Imali su primorjaši vremena za mirnu pripremu zadnjega napada kojega nisu iskoristili, momčad Dinama prema najavama pokazala je da vrlo iskusna, uzvrat će biti veliki izazov za mladu riječku momčad.