Vaterpolisti Primorja EB ostvarili pobjedu u zadnjoj europskoj utakmici

Nedjelja, 29. rujna 2024. 12:21 Napisao/la  SC

Riječani vodili tijekom cijele utakmice sve do četiri minute prije kraja

Tin Brubnjak (Primorje EB)

LEN Euro Cup, Skupina H - 3. kolo

PRIMORJE EB - TERRASSA 16:14 (4:2, 5:4, 3:4, 4:4)

Vaterpolisti Primorja EB oprostili su se od Europe pobjedom protiv španjolske Terrasse u zadnjoj utakmici u skupini, riječka momčad u zadnjoj utakmici u Budimpešti ostvarila je pobjedu u neizvjesnoj završnici.

Riječani su vodili tijekom cijele utakmice sve do četiri minute prije kraja, kada je Cuacos Pena izjednačio (13:13) prvi put nakon (2:2) tri minute prije kraja prve četvrtine.

Smogli su Riječani snage pogocima Dujmića i Brubnjaka steći dva pogotka prednosti (15:13) dvije minute prije kraja.

Sabadell je minutu i pol prije kraja vratio Španjolce u utakmicu (15:14), uspjeli su Riječani sačuvati prednost, Brubnjak je svoj šesti pogodak postigao sekundu prije kraja za konačnih 16:14.

Primorje EB je u prvoj utakmici doživjelo težak poraz (3:13) od Recca Waterpolo, u odlučujućoj utakmici u skupini BVSC je bio bolji (14:10) od Primorja EB.