Jadranska liga: Sve je spremno za veliki finale Primorja i Juga, Riječani lako protiv Jadrana

Subota, 12. travnja 2014. 21:55 Napisao/la  SC

Rezultati polufinala: Primorje EB - Jadran HN 8:3, Jug CO - Mladost 8:7. U velikom finalu u Višnjiku u nedjelju se (17.15 - HTV 2) susreću riječko Primorje i dubrovački Jug.

Jadranska liga, polufinale

PRIMORJE EB - JADRAN HN 8:3 (2:0, 3:1, 2:2, 1:0)

SC Višnjik. Gledatelja 200.

Suci: Adžić (Crna Gora) i Curiš (Hrvatska). Delegat: Pešušić (Hrvatska)

PRIMORJE EB: Vićan, Radu 1, Peroš, Krapić 1, De. Varga 1, Rakovac, Muslim, Petrović, Da. Varga, Obradović 2, Šetka 1, Xavi Garcia, Jelovina, Buljubašić 1

JADRAN HN: Kandić, Bitadze, Moskov, Kovačić 1, Vidović, Brajović, Baničević, Sarić 1, Latinović, Sekulić 1, Giga, Pješivac, Popović, Ukropina

Igrač više: Primorje EB 12 (3) Jadran HN 7 (0)

Peterci: Primorje EB 1 (0) Jadran HN 0 (0)

Vaterpolisti Primorja uspješno su i s pola snage odradili polufinalni ogled Jadranske lige u Zadru. Slavili su izabranici Ivana Asića protiv hercegnovskog Jadrana rezultatom 8:3 i tako se plasirali u veliko finale protiv momčadi Juga. Paulo Obradović postigao je dva zgoditka što mu je bilo dovoljno za titulu najboljeg strijelca utakmice.

JUG CO - MLADOST 8:7 (2:4, 4:0, 1:1, 1:2)

SC Višnjik, Zadar. Gledatelja 300.

Suci: Abramović (Crna Gora) i Franulović (Hrvatska).

JUG CO: Bijač (10 obrana), Vranješ, Bošković 3, Janović 3, Šutalo, Benić, Marković, Bušlje, Visković, Dobud 2, Bautović, Macan, Jarak, Ivanković

MLADOST: Pavić (10 obrana), Bukić 3, I. Milaković 1, Lončar 1, Martinić, D. Živković, Capan, K. Milaković 1, Pavičić, I. Živković, Vukičević 1, Gagulić, Marelić, Anzulović

Igrač više: Jug CO 13 (4) Mladost 12 (1)

Peterci: Jug CO 2 (2) Mladost 4 (2)

Mladost je umalo prireedila novu senzaciju u Zadru. Nakon 10:10 u Gružu u regularnom dijelu, Mladostaši su imali 4:1 već u prvoj četvrtini polufinalnoga ogleda Jadranske lige. Ipak, umiješnost Jugovih igrača dovela je utakmicu do preokreta već na poluvremenu. Mladost je potom imala loptu i igrača više za 7:7 ali nije uspjela realizirati stvar. Jugaši će se tako, prema očekivanjima suprotstaviti Primorju u pokušaju obrane naslova pobjednika Triglav Jadranske lige. U trećoj četvrtini susreta sudac Abramović zbog prigovora je isključio trenera Dubrovčana Mihu Bobića. Ne uvaži li se žalba koju su Jugaši podn51e35 HVS-u, Jug bi sustra s klupe protiv Primorja mogao voditi pomoćni trener Mile Smodlaka.