Superliga: Stolnotenisači Srdoča pobjedom protiv Dugog Sela jesen završili na petom mjestu

Ponedjeljak, 16. prosinca 2019. 21:26 Napisao/la  SC
Jakov Jakelić i Luka Martinek

Stolnotenisači Srdoča zaključili su jesenski dio prvenstva na petom mjestu HEP Superlige, nakon subotnje pobjede nad Dugim Selom.

Uzbudljiv stolni tenis igrao se u dvorani SRC 3. maj, velik ulog izvukao je najbolje iz obiju momčadi.

Posebno se to odnosi na sjajnog Luku Martineka koji je dvama gotovo besprijekornim nastupima u oba navrata gostujuću ekipu vraćao iz rezultatskog zaostatka u egal.

Ipak, nije to bilo dovoljno da se zaustave super-motivirani Srdočani koji su u susret ušli žestoko.

Nevenu Samcu nije trebalo dugo da Srdoče dovede u vodstvo.

Inače vrlo agresivnom Mateju Muratu nije dozvolio da se previše razigra te je meč odradio u tri kratka seta (11-7, 11-6, 11-6).

Za stol zatim dolaze Jakov Jakelić i Luka Martinek.

Jakelić meč otvara bolje, osvaja prvi set s 11-9.

U drugi set bolje ulazi Martinek, no Jakelić se odličnom igrom vraća iz 5-8 u 8-8.

Martinek međutim do kraja seta nije griješio, osvaja dva poena zaredom, a pri set lopti pogađa vrh mreže, s kojeg loptica pada na Jakelićevu polovicu.

Doza sreće i set ide na stranu igrača Dugog Sela.

U iduća dva seta Martinek je fantastičan, izutno pokretljiv i vrlo malo griješi.

Pobjeđuje s ukupnih 3-1 i svojoj momčadi donosi izjednačenje.

U trećoj partiji u igru ulazi Mario Divković, koji već mjesecima "vuče"ozljedu koljena.

Iako njegovi nastupi dolaze s priličnim rizikom od obnavljanja ozljede (što bi ozbiljno ugrozilo klupske ovogodišnje ambicije), Srdočani nemaju previše izbora.

Bez nastupa trojice najboljih u Superligi se teško može do bodova, što se ove sezone već u nekoliko navrata pokazalo.

Unatoč prilično jakim bolovima Divković se gostujućem igraču Mislavu Martineku suprotstavlja izrazito agresivnom napadačkom igrom, preuzima inicijativu u svakom poenu, i uz izuzetak trećeg seta u kojem osvaja svega četiri boda, pobjeđuje premoćno (3-1), odigravši pritom neke od svojim najboljih ovosezonskih poena - Srdoči - Dugo Selo 2-1.

Slijedi najatraktivniji meč dana.

Treći, pobjednički bod Neven Samac tražio je protiv Luke Martineka, no Martinek ponovno igra gotovo bez pogreške te fantastičnom napadačkom igrom često tjera Samca u defanzivu.

S obzirom da je Samac izuzetan u pasivnoj igri daleko od stola, dvojac je gledateljima priuštio uistinu spektakularan stolni tenis, pun dugačkih izmjena.

Martinek pobjeđuje u sva tri seta, te se odluka o pobjedniku odgađa za posljednju, petu partiju.

Finalni ogled ponovno je izvukao najbolje iz Jakova Jakelića, sjajnog osamnaestogodišnjaka koji iz susreta u susret pokazuje sve veću zrelost.

Njegov protivnik Matej Mamut nije imao odgovora na Jakelićevu inicijativu i pokretljivost, te ostaje dojam da je treći, pobjednički bod, vrijedan mirne zimske stanke i petog mjesta na tablici došao s dozom rutine.

Jakelić - Mamut 3-0, Srdoči - Dugo Selo 3-2.

Natjecanje u HEP Superligi nastavlja se 18. siječnja, kada Srdočima u goste dolaze aktualni prvaci Hrvatske, stolnotenisači STARR-a iz Varaždina.

STK Srdoči - STŠK Dugo Selo 3-2
SAMAC Neven - MURAT Matej 3:0 (11:7, 11:6, 11:6)
JAKELIĆ Jakov - MARTINEK Luka 1:3 (11:9, 8:11, 4:11, 7:11)
DIVKOVIĆ Mario MARTINEK Mislav 3:1 (11:9, 11:7, 3:11, 11:7)
SAMAC Neven - MARTINEK Luka 0:3 (7:11, 6:11, 10:12)
JAKELIĆ Jakov - MURAT Matej 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)