Superliga: Stolnotenisači Srdoča pobijedili favoriziranog domaćina u Splitu

Subota, 07. prosinca 2019. 22:03 Napisao/la  SC
Jakov Jakelić i Josip Mustapić

Nova velika pobjeda riječkih stolnotenisača u osmom kolu stolnoteniske HEP Superlige, u gostima je pobijeđena momčad stolnoteniskog kluba Split, ukupnim rezultatom 3-2!

Favorizirani Splićani dočekali su goste iz Rijeke na trećem mjestu prvenstvene ljestvice kojeg su dijelili s GSTK Zagreb, još jednom ekipom koju su Srdočani koncem listopada iznenadili u gostima.

Srdoči su se sada bodovno izjednačili sa Splićanima i napravili ogroman korak prema zacrtanom cilju - ostanku u elitnom razredu.

Josip Mustapić (ST) i Jakov Jakelić (SRD) otvorili su susret maratonskim trilerom u pet neizvjesnih setova.

Naigrali su ih se Srdočani ove sezone.

Ovaj je ipak otišao na stranu domaćeg igrača koji odlučujući set dobiva rezultatom 11:8.

Splićani vode 1-0.

U drugoj partiji za stol dolaze Vedran Bakač i Neven Samac.

Ponovno drama u pet setova, no Samac je prilično uvjerljiv u drugom, trećem i petom, te Srdočima donosi poravnanje. 1-1.

Mario Divković treću partiju nije otvorio na najbolji način, protiv Rina Vidana u prvom setu osvaja svega četiri poena.

U drugom setu pak dijametralno suprotna slika, probuđeni Divković uzvraća istom mjerom te slavi s identičnih 11-4.

U neizvjesnom trećem setu Divković lomi Vidana rezultatom 12-10, te meč privodi kraju bez većih uzbuđenja (11:7). Split - Srdoči 1-2.

Josip Mustapić pokazao se kao pretvrd orah i za Nevena Samca, koji u četvrtom ogledu osvaja samo jedan set. No nje to bio ni približno toliko jednosmjeran meč koliko konačan rezultat sugerira.

U sva tri izgubljena seta Samac je ostao kratak za svega dva poena.

Odlučujuća, peta partija donosi pomalo antiklimaktičan rasplet.

Mladi Jakov Jakelić u tri je seta protutnjao pored iskusnog, ali ovdje potpuno nemoćnog Vedrana Bakača i donio gostima taj odlučujući treći bod.

Sjajnom osamnaestogodišnjaku ovo je šesta ovosezonska superligaška pobjeda, a Bakaču (uz osam pobjeda) tek četvrti poraz.

Srdočima nakon ove neizmjerno važne pobjede predstoji vjerojatno ključan ogled jesenskog dijela prvenstva.

U devetom, posljednjem polusezonskom kolu u goste im stiže direktan konkurent u borbi za ostanak, STŠK Dugo Selo, a susret je na rasporedu u subotu, 14. prosinca u 17 sati.

STK SPLIT - STŠK SRDOČI 2:3
MUSTAPIĆ Josip - JAKELIĆ Jakov 3:2 (11:7, 14:16, 11:9, 11:13, 11:8)
BAKAČ Vedran - SAMAC Neven 2:3 (11:9, 4:11, 8:11, 11:6, 8:11)
VIDAN Rino - DIVKOVIĆ Mario 1:3 (11:4, 4:11, 10:12, 7:11)
MUSTAPIĆ Josip - SAMAC Neven 1:3 (11:9, 8:11, 11:9, 11:9)
BAKAČ Vedran - JAKELIĆ Jakov 0:3 (8:11, 5:11, 7:11)