Slovensko prvenstvo: Vedran Gerc strijelac utješnog pogotka, Olimpija i Maribor nastavljaju utrku

Srijeda, 23. svibnja 2018. 20:13 Napisao/la  SC
Vedran Gerc (Ankaran Hrvatini)

Olimpija i Maribor nastavljaju borbu za titulu prvaka, obje su momčadi pobijedile u 35. kolu.

Dario Ćanađija nije igrao za Olimpiju, dok je drugi igrač na posudbi, Jason Davidson, igrao od 68. minute za ljubljansku momčad u pobjedi protiv Krškog.

Do 64. minute za Olimpiju je igrao Leon Benko, a oba pogotka za momčad Igora Bišćana postigao je Rok Kronaveter.

Gerald Diyoke nije igrao za Krško, igrač Rijeke na posudbi nije bio u sastavu.

Raspoloženi Luka Zahovič postigao je tri pogotka u uvjerljivoj pobjedi Maribora protiv Celja za momčad kojega je cijelu utakmicu odigrao Dario Vizinger, bivši igrač Rijeke.

U zadnjem, 36. kolu, Olimpija gostuje kod Domžala, Maribor kod kuće igra protiv Gorice.

Vedran Gerc, bivši igrač Rijeke i Pomorca, postigao je u 30. minuti utješni pogodak za Ankaran u porazu od Gorice.

Nekadašnji igra Rijeke Andrija Filipović igrao je za Goricu od 82. minute, igrača Rijeke na posudbi, Mateja Šanteka, nije bilo u sastavu Gorice.

Bivši igrač Rijeke Mihovil Klapan igrao je od 85. minute za Aluminij u domaćem porazu od Rudara momčad kojega vodi bivši trener Hajduka Marijan Pušnik.

Utakmice 35. kola: Aluminij - Rudar 1:3, Celje - Maribor 0:4, Gorica - Ankaran Hrvatini 4:1, Olimpija - Krško 2:0, Triglav - Domžale 0:4

Poredak: Olimpija 79, Maribor 77, Domžale 72, Rudar 50, Celje 47, Gorica 47, Krško 34, Aluminij 33, Triglav 25, Ankaran Hrvatini 23