Slovensko prvenstvo: Ante Vukušić presudio Slobodanu Gruboru u derbiju kola

Subota, 26. listopada 2019. 16:50 Napisao/la  SC
Bobo Grubor
Bobo Grubor

Ante Vukušić dvama pogocima presudio je riječkom treneru Slobodanu Gruboru u derbiju 15. kola slovenskog prvenstva.

Na stadionu Stožice u Ljubljani igrala su prva i druga momčad lige, vodeća Olimpija potvrdila je status favorita i pobijedila Aluminij rezultatom 3:1.

Vukušić je bio dvostruki strijelac za Olimpiju, nekadašnji napadač Hajduka i hrvatski reprezetativac postignuo je pogotke u 50. i 59. minuti.

Prvi pogodak za Olimpiju postigao je Luka Menalo, bivši igrač Dinama postigao je pogodak u 12. minuti.

Pogodak za Aluminij postigao je u 78. minuti Nemanja Jakšić, jedan u nizu anonimnih igrača Aluminija koji ove sezone vode borbu za vrh ljestvice.

Olimpija (33) je pobjedom povećala prednost pred drugoplasiranim Aluminijem na 5 bodova.

Derbi u Ljubljani imao je riječki naglasak, na klupi Olimpije sjedi pomoćnik Nikica Milenković, bivši igrač i direktor Rijeke.

Utakmice 15. kola: Maribor - Celj 1:0, Olimpija - Aluminij 3:1, Triglav - Tabor Sežana 3:2

Poredak: Olimpija 33, Maribor i Aluminij po 28, Mura 25 (14)