Prva HNL: Miroslav Iličić prvoligaškim prvijencem spasio Slaven Belupo od poraza

Petak, 19. veljače 2021. 19:52 Napisao/la  SC

Miroslav Iličić dijete je Rijeke, iz koje je karijeru nastavio u redovima Orijenta 1919 dok su Krimejčani još igrali treću ligu. Po okončanju prošle drugoligaške sezone prešao je u Slaven Belupo

Miroslav Iličić

Prva utakmica 22. kola Prve HNL završila je bez pobjednika, ogled između nogometaša Slaven Belupa i Šibenika u Koprivnici okončao je 2:2.

Golovima Ampema i Jurića činilo se da Šibenačani imaju sve u svojim rukama već nakon 40. minute utakmice, a onda je uslijedio ekspresni preokret u režiji domaćina.

Prvo je u 42. minuti Knoll smanjio rezultat, a onda je Miroslav Iličić svojim prvoligaškim prvijencem dvije minute kasnije domaćinima donio vrijedan bod.

Glavčić je izveo korner, Iličić je bio najviši u skoku i efektnim pogotkom glavom izazvao erupciju oduševljenja kod trenera Tomislava Stipića.

Miroslav Iličić dijete je Rijeke, iz koje je karijeru nastavio u redovima Orijenta 1919 dok su Krimejčani još igrali treću ligu.

Njegove drugoligaške partije nisu prošle nezamijećeno pa je krajem prošle sezone potpisao za Slaven Belupo.

Posljednji put Iličić je mrežu zatresao u 20. kolovoza prošle godine, tada je postigao pobjedonosni i jedini pogodak Orijenta 1919 u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za plasman u Prvu ligu protiv Istre 1961.

Mogli smo možda domaćini i do pobjede, ali je Knollov udarac dvije minute prije kraja Labrović usporio, a Schildenfeld počistio s crte.

SLAVEN BELUPO – ŠIBENIK 2:2

SLAVEN BELUPO: Filipović, Prce (77 Apau), Paracki, Van Bruggen, Gamarra, Glavičić, Mlinar, Lulić, Bogojević, Knoll, Iličić (67 Krstanović).

ŠIBENIK: Labrović, Mesa (46 Pandža), Schildenfeld, Bilić, Pajić, Bulat, Ćurić (90 Alimi), Kvesić (46 Mina), Ampem, Jurić (49 Bailone), Sahiti (78 Rak).