EUROPSKA LIGA Andro Švrljuga donio pobjedu Suduvi protiv Maccabija

Četvrtak, 15. kolovoza 2019. 20:53 Napisao/la  SC

Švrljuga postigao drugi pogodak za Suduvu (2:1) u uzvratnoj utakmici 3. pretkola, Suduva u play-offu igra protiv momčadi koju je u 3. pretkolu eliminirao Dinamo

Andro Švrljuga (Suduva)

Andro Švrljuga osigurao je Suduvi pobjedu (2:1) protiv Maccabija iz Tel Aviva, nekadašnji igrač Rijeke postigao je pogodak u 45. minuti.

Suduva je eliminirala Maccabi iz Tela Aviva u 3. pretkolu Europske lige, momčad Andra Švrljuge u play-offu igra protiv Ferencvaroša.

U uzvratnoj utakmici prvi pogodak za Suduvu u 12. minuti postigao je Mihret Topčagić na asistenciju Josipa Tadića, nekadašnjeg napadača Rijeke i Dinama.

Poraz gostiju ublažio je Blackman u 86. minuti, u 94. minuti isključen je Cohen zbog dva žuta kartona.

U prvoj utakmici Suduva je iznenadila pobjedom (2:1) u Tel Avivu.

Suduva sada igra protiv Ferencvaroša koji je doživio težak poraz (0:4) od Dinama u uzvratnoj utakici 3. pretkola Lige prvaka odigranoj u Budimpešti.

Budući da se nalazi u tzv. ždrijebu prvaka, litvanski prvak opet igra protiv jednog prvaka nakon što je u pretkolu Lige prvaka ispao (0:0, 1:2) od Crvene zvezde, srpskog prvaka.

Nakon toga Suduva se u 2. pretkolu Europske lige lako obračunala (5:0, 5:0) s Tre Penneom iz San Marina, u 3. pretkolu eliminirala je Maccabi Tel Aviv i u play-offu igra protiv mađarskog prvaka.

Ferencvaroš je favorit, ali Suduva zadnjih sezona igra sve bolje u Europi.