EP u skokovima u vodu: Prvi dan protekao u dominaciji njemačkih juniora

Utorak, 28. lipnja 2016. 20:05 Napisao/la  SC

U najzanimljivoj disciplini dana, Jump Event, njemačka  reprezentacija potvrdila svoju dominaciju

Prvi dan Europskog juniorskog prvenstva u skokovima u vodu protekao je u dominaciji njemačke reprezentacije, koja je slavila u sve tri održane discipline.

Nakon jutarnjih kvalifikacija za dječake u disciplini daska 1m grupi B (rođeni 2001. i 2002.) u finale se od 23 natjecatelja plasiralo njih 12, a jednaki broj natjecateljica iz B grupe nastupio je u finalu za djevojke u disciplini daska 3m.

Prvo mjesto u konkurenciji dječaka osvojio je Nijemac Leonard Bastian s osvojenih 437.60 bodova, drugoplasirani je bio Nikita Kryvopyshy iz Ukrajine s osvojenih 387.20 bodova, dok je bronca pripala Rusu Dmitriiu Belovu s osvojenih 384.70 bodova.

Kod djevojaka se na europski tron s daske visine tri metara u tri serije popela Njemica Lena Hentschel s 376.85 bodova. Drugoplasirana je bila Norvežanka Helle Tuxen s osvojenih 346.90 bodova, dok je brončanu medalju osvojila Talijanka Giulia Vittorioso s 342.10 bodova.

U najzanimljivoj disciplini dana, Jump Event, koja se sastoji od pet serija u kojima nastupaju od 2. do maksimalno 4. natjecatelja ili natjecateljice, a skače se kako sa daske tako i sa platforme visine do 10 metara, njemačka je reprezentacija potvrdila svoju dominaciju.

Uvjerljivo su slavili s 320.70 bodova ispred drugoplasirane Italije (302.85) i Velike Britanije (302.40).

Prvi dan natjecanja na suncem okupanom kompleksu bazena Kantrida protekao je u glasnom bodrenju publike koja je promatrala skokove i akrobacije mladih natjecatelja. Nema sumnje da će ovo Europsko juniorsko prvenstvo stoga dodatno popularizirati skakanje u vodu kao ozbiljan, ali prije svega vrlo atraktivan sport vrijedan pažnje.