Barbara Belušić osvojila 17. mjesto na SP-u u planinskom trčanju

Nedjelja, 08. rujna 2013. 18:26 Napisao/la  P. M.

Od hrvatskih predstavnika najbolji rezultat ostvarila je Barbara Belušić, članica Atletskog kluba „Istra“ iz Pule, koja je stazu istrčala za 46 minuta i 10 sekundi i zauzela 17. mjesto

Barbara Belušić, članica Atletskog kluba „Istra“ iz Pule, osvojila je 17. mjesto na dvadeset i devetom Svjetskom prvenstvu u planinskom trčanju održanom u poljskom gradu Krynica-Zdroj. Cijelo natjecanje održalo se u četiri kategorije na planini Jaworzyna. Seniori su trčali na stazi duljine 13,5 kilometara, seniorke i juniori ispred sebe su imali devet kilometara, a juniorke 4,6 kilometara staze.

Iza Barbare u poretku smjestile su se još tri hrvatske predstavnice. Veronika Jurišić (AK Sljeme) bila je 37. s vremenom 48:06 minuta, Anđa Tomas (AK Aviokarte.hr) je zauzela 62. mjesto (52:33) dok Valentina Belović (AK Marathon Varaždin) nije završila utrku. Takav razvoj događaja našim je atletičarkama donio ukupno deseto mjesto u ekipnom natjecanju (116 bodova).

- Na ovom SP-u ostvarila sam najbolji plasman nekog hrvatskog predstavnika na planinskim utrkama. Sam ulazak među prvih 20, u konkurenciji osmadeset i dvije najbolje trkačice svijeta je fenomenalan rezultat, i zbilja sam sretna i ponosna. Bila sam bolja od mnogih atletičarki iz zemalja koje puno ulažu u ovu disciplinu, u odnosu na nas. Naporno sam trenirala za ovo, i drago mi je da su se svi ti treninzi kod trenera Vitasovića isplatili. Ujedno smo i kao ženska ekipa bile desete, što je također naš najbolji plasman, kaže vidno zadovoljna Belušić.

Nastupila su i dva hrvatska predstavnika u kategoriji seniora. Nikola Špoljar (AK Sljeme) zauzeo je 85. mjesto (1:07.18) a Bruno Erent (AK Agram Zagreb) bio je 93. s vremenom 1:08.40.

Jedini riječki predstavnik, junior Marko Gržetić (AK Kvarner Autotrans) svoju je utrku završio na 37. mjestu s vremenom 44:22.