Jadran u završnici osvojio bod protiv Zadra

Nedjelja, 23. veljače 2014. 01:44 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Utakmica 4. kola: Jadran Kostrena - Zadar 1952 8:8 (2:1, 2:3, 1:3, 3:1)

1-B liga vaterpolista - 4. kolo Jug

JADRAN – ZADAR 8:8 (2:1, 2:3, 1:3, 3:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 100

Suci: Aleš Blažić, Domagoj Grabovac. Delegat: Albert Brala.

JADRAN: Krolo, Klapan, Dragičević, Maržić, M. Vrlić 2, Damjanović, Cerniar 1, Frajman, J. Vrlić 3, Cirković, Da. Vizentin, Gudić 1, Križanić (9 obrana), Cuomo 1. Trener: Šunjić.

ZADAR: Petričević (6 obrana), Štefanek 1, Jurlina, Zeljak 3, Lokin, Torić, Stipić 2, Šarić 1, Sabioni 1, Turle, Brajčić, Sarlić. Trener: Jovančević.

Pogotkom kapetana Maria Gudića 32 sekunde prije kraja susreta s igračem više Jadran Kostrena osvojio je bod u susretu 4. kola protiv lidera južne skupine momčadi Zadra. Jadran i Zadar odigrali su odličan susret na Bazenima Kantrida u okviru 4. kola 1-B lige južne skupine.

Prva četvrtina pripala je domaćinima. Strijelci su bili Cerniar i Josip Vrlić. Gosti su pogodak postigli iz peterca kojeg je skrivio Damjanović. U otvaranju susreta Kostrenjani su promašili peterac, Frajmanov udarac zaustavio je odlični vratar.

Kostrenjani su drugu četvrtinu otvorili vratnicom Frajmana, gosti sa dva pogotka prvi puta na susretu vode 2:3. Zatim nekoliko promašaja sa obje strane, veliku prigodu za domaće promašio je Gudić, njegov udarac završio je na vratnici. Kosrenjani su ipak izjednačili preko Cuoma nakon odličnog dodavanja Josipa Vrlića. Do kraja četvrtine po jedan pogodak na obje strane. Zadar je opet vodio pogotkom Stipića, a za Jadran pogađa mlađi Vrlić, Mislav.

Početkom treće četvrtine gosti su ostali bez iskusnog Stipića zbog tri isključenja, no Kostrenjani to nisu iskoristili, a onda se razigrao Mate Zeljak i sa tri pogotka Zadranima donio tri gola prednosti. Ipak do kraja treće četvrtine Josip Vrlić svojim drugim pogotkom vraća nadu Kostrenjanima.

U posljednjoj četvrtini Jadran je prvi zabio pogodak i došao na gol razlike. Gosti su iskoristili igrača više i pogotkom Šarića opet imali dva gola prednosti. 2:40 prije kraja susreta Mislav Vrlić iz daljine je pogodio za 7:8 i vratio nadu Kostrenjanima da mogu bar do boda. I onda je u akciji sa igračem više Mario Gudić pogodio za 8:8 i prvi bod Jadrana u 1-B ligi.

Jadran je zaslužio  bod iako treba popraviti podosta toga u igri. Realizacija sa i bez igrača više je bila loša nego dobra, kao i realizacija. Bod bi trebao biti podstrek u daljnjem tijeku prvenstva.