1. HKL: Kvarner 2010 poražen u Omišu, Riječani promašili dvije trice za produžetak

Subota, 26. studenog 2022. 19:10 Napisao/la  SC

Prva liga košarkaša, 9. kolo

OMIŠ ČAGALJ TOURS – KVARNER 2010 61:57 (8:12, 16:17, 13:15, 24:23)

Sportska dvorana Ribnjak. Gledatelja: 50.

Suci: Bajramović, Strikić. Pepur.

OMIŠ ČAGALJ TORUS:  Rašetina 5, Mimica 16 (6-6), Šipić 6, Morris 17, Jurčević 2, Mirković, Jović 9 (3-4), Petrašić 6, Matijević, Fulgosi, Topić.

KVARNER 2010: Fells 15, Štemberger 11 (5-6), Vucić 12 (6-8), Naletilić 15 (3-6), Damjanović 4 (2-4), Smokvić, Delpin (0-3), Pepelar, Cvitković, Kostić, Matić.

Košarkaši Kvarnera 2010 doživjeli su treći poraz ove sezone, dramatična završnica utakmice u Omišu prelomljena je na stranu domaćina u posljednjih dvadeset sekundi.

Dvije i pol minute prije kraja utakmice Siniša Štemberger svojom je drugom vezanom  tricom Kvarner 2010 doveo na četiri poena zaostatka (56:52), a nakon što su se Riječani uspjeli obraniti Luka Vucić je pogodio dva slobodna bacanja za dva poena zaostatka 1:20 minuta prije kraja (56:54).

Domaćini su odgovorili tricom Luke Mimice sa devet metara 47 sekundi prije kraja, Fells je na drugoj strani ekspresno smanjio zaostatak 35 sekundi prije kraja (59:56).

Vremena je bilo dovoljno, ali Riječani nisu u Omišu odigrali dobru utakmicu pa nisu odigrali niti dobru završnicu.

Doduše, uspjeli su se obraniti, 20 sekundi prije kraja Fells je ukrao loptu i krenuo u kontru koju je nerazumljivo brzopotezno pokušao riješiti tricom, a nakon promašaja još je jednom uhvatio loptu i proslijedio je Josipu Naletiliću, koji je 14 sekundi prije kraja također tricom pokušao iznuditi poravnanje.

Nakon što niti Naletilić nije bio precizan domaćini su imali otvoreni put ka šestoj pobjedi ove sezone.

Riječani nisu loše otvorili utakmicu, ali su u probleme ušli u periodu od 11. do 18. minute, kada su gosti serijom 14:0 u utakmici na malo poena preuzeli prednost i više je nisu ispuštali do kraja.

Obje su momčadi iznimno puno griješile, gosti su pritom imali i velikih problema sa skok-igrom, domaća momčad apsolutno ih je nadmašila u tom segmentu igre (46-29), nije naodmet spomenuti niti da su gosti promašili devet slobodnih bacanja (16-27), gosti samo jedno (9-10).