A-2 liga: Poraz novog prvaka, Kraljevica bolja od Crikvenice

Subota, 17. ožujka 2012. 22:59 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Iako je naslov prvaka riješen u pretposljednjem kolu, Kraljevica u Crikvenicu nije došla samo čestitati novim prvacima

CRIKVENICA - KRALJEVICA 85:86

(22:26, 24:11, 19:24, 20:24)

CRIKVENICA. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 220. Suci: Sušanj i Terlević (obojica Rijeka).

CRIKVENICA: Stipčić 14 (3-4), Veljačić 8 (2-3), Bešlija, Antić 9, Mandžuka 6, Komadina 15 (9-12), Piškulić, Modrić 6 (4-5), Matić 8 (1-2), Deleut, Pjevač, Benić 19.

KRALJEVICA: D. Konjević 23, Milković, Palčić 24 (9-11), Breulj 10, Ljutić 23 (10-10), I. Konjević 2, Rončević, Knežević, Đurić, Rakić, Furlan 4, Biondić.

TRICE: Crikvenica 5-13 (Benić 3, Matić i Stipčić 1), Kraljevica 14-31 (D. Konjević 5, Ljutić 4, Palčić 3, Breulj 2).

SLOBODNA BACANJA: Crikvenica 19-26, Kraljevica 19-21.

Pet osobnih pogrešaka: Mateo Antić (Crikvenica) 25. minuta.

Promocija prvaka ostat će u sjeni izuzetno zanimljive, rezultatski neizvjesne utakmice, u kojoj su uživali i brojni gledatelji. Iako je naslov prvaka riješen u pretposljednjem kolu, Kraljevica u Crikvenicu nije došla samo čestitati novim prvacima. Serijom šuta za tri (14-29), sa samo šest igrača lovili su domaću prednost, da bi u posljednjoj četvrtini pokazali svoju snagu.

Sjajni D. Konjević (5 trica), Palčić (3), Ljutić (4) i Breulj (2) ponovili su identičan domet iz utakmice u Kraljevici (72-71) i reprizirali pobjedu. Nakon devet izjednačenja rezultata, infarktna završnica otišla je na stranu momčadi Anta Marušiča. Crikvenica bez ozlijeđenog Kozlevčara i s pet osobnih pogrešaka dobrog Antića u 25. minuti ostala je na domaćim, mladim snagama, za koje je ovako teška utakmica bila preveliki izazov.