21. Riječka regata RU jedrilica: Zvonko Jelačić osvojio naslov pobjednika ispred Roberta Matulje

Nedjelja, 15. ožujka 2015. 23:31 Napisao/la  SC

Jelačiću je ovo 7. pobjeda na riječkoj regati 

21. Riječka regata RU jedrilica: Zvonko Jelačić osvojio naslov pobjednika ispred Roberta Matulje

 

 

Nakon ukupno 11 jedrenja na 21. Riječkoj regati RU jedrilica naslov pobjednika pripao je Zvonku Jelačiću iz JK Zenta, koji je sa 7 pobjeda u 10 jedrenja uvjerljivo bio najbolji s 10 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Roberta Matulje iz JK Opatija.

Treće mjesto, kao i nakon prvoga dana, zadržao je Mirko Ukas iz JK Zenta, Split.

Jelačiću je ovo 7. pobjeda na riječkoj regati RU jedrilica te je najuspješniji natjecatelj u 21 izdanja najdugotrajnije hrvatske regate RU jedrilica.

U nedjelju, drugog dana natjecanja, puhala je bura promjenjivog smjera u riječkoj luci što je zahtjevalo puno taktičkih odluka tijekom jedrenja, ali i ponešto sreće. S prva dva jedrenja dana završene su kvalifikacije nakon kojih je flota bila podijeljena u zlatnu skupinu za poredak od 1 - 10. mjesta i srebrnu skupinu za poredak od 11 - 20. mjesta.

Konačni rezultati

 

 

 

 

 

ZLATNA SKUPINA ZA POREDAK OD 1 – 10. MJESTA
 

  Broj Kormilar Klub Bod.
1. CRO 35 Zvonko Jelačić JK Zenta, Split 10.0
2. CRO 33 Robert Matulja JK Opatija, Opatija 20.0
3. CRO 80 Mirko Ukas JK Zenta, Split 24.0
4. CRO 96 Boris Bakotić JK Zenta, Split 27.0
5. CRO 68 Robert Grubiša JK Opatija, Opatija 28.0
6. CRO 83 Paolo Mavričić JK Opatija, Opatija 31.0
7. HUN 23 Laszlo Csoka jun. PEMK 43.0
8. CRO 69 Zoran Grubiša SCOR, Rijeka 44.0
9. CRO 144 Vedran Vesanović JK Trogir, Trogir 45.0
10. HUN 31 Csaba Forrai DEMK 46.0
 
SREBRNA SKUPINA ZA POREDAK OD 11 – 20. MJESTA

 

  Broj Kormilar Klub Bod.
11. CRO 13 Jasmin Jaklin JK Opatija, Opatija 23.0
12. HUN 169 Zsolt Horvath Olbo 31.0
13. HUN 177 Antal Szekely PEMK 33.0
14. HUN 147 Miklos Szathmari DEMK 49.0
15. HUN 155 Imre Bodnar PEMK 49.0
16. CRO 39 Ozren Marušić JK Split, Split 51.0
17. HUN 77 Zoltan Illes GRSS 56.0
18. HUN 22 Laszlo Csoka PEMK 60.0
19. HUN 6 Istvan Horvath DEMK 71.0
20. CRO 48 Igor Božičević Mirage 74.0
Copyright © SportCom.hr :: Dizajn i izrada StudioIT