Ivana Bebek i Azra Saleš zlatne na međunarodnom turniru Slovenia open

Srijeda, 28. ožujka 2012. 12:17 Napisao  Marko Babić

Ivana Bebek (Ri Croatia) slavila je u kategoriji do 61 kilograma, dok je Azra Saleš (Opatija) bila najbolja do 68 kilograma

Ivana Bebek, članica Ri Croatije i Azra Saleš, karatistica Opatije, osvojile su prvo mjesto na međunarodnom turniru Slovenia open održanom u Laškom.  Ivana je slavila u kategoriji do 61 kilograma u kojoj je u finalu bila uspješnija od Helene Stanić (METAL – Jurdani). Azra je pak  bila najbolja do 68 kilograma, a u finalu je pobijedila Ivonu Tubić (Volosko).

U ekipnom dijelu hrvatska reprezentacija je imala dvije ekipe. Za Hrvatsku II nastupile su Azra Saleš, Ivana Bebek i Ivona Tubić te su osvojile drugo mjesto pobijedivši Srbiju 2:1, Sloveniju 2:0, dok su u finalu izgubile od Crne Gore 4:6.

Inače,  na turniru je  ukupno  u svim uzrastima i kategorijama bilo petsto natjecatelja  iz  devet zemalja,  a  u seniorskom dijelu je sudjelovalo  120  karatista i karatistica iz  sedam zemalja  u  borbama  i  katama.  Turnir  je  bio  jak jer  su  sve  zemlje  došle s najjačim  sastavima  zbog  provjere  forme  za  Europsko prvenstvo  koje  će  se  održati  od  10. do 13.  svibnja na  Tenerifima.