Ivana Bebek druga, Ivona Tubić treća na prvenstvu Balkana

Ponedjeljak, 19. ožujka 2012. 18:11 Napisao  Marko Babić

Ivana Bebek (Ri Croatia, do 61 kg) osvojila je drugo, a Ivona Tubić (Volosko, do 68 kg) treće mjesto na prvenstvu Balkana. Ivona je bila dio reprezentacije koja je u ekipnom dijelu osvojila prvo mjesto

Ivana Bebek (Ri Croatia) osvojila je drugo, a Ivona Tubić (Volosko) treće mjesto u pojedinačnoj konkurenciji na prvenstvu Balkana održanom u Crnoj Gori. Natjecanje je bilo kvalitetno, jer su skoro sve zemlje došle u najjačim sastavima zbog provjere sadašnje forme za Europsko prvenstvo koje će se od 10. do 13. svibnja održati na Tenerifima.

Ivana je do finala stigla u kategoriji do 61 kilograma. U prvom kolu pobijedila je Minić iz Crne Gore 4:0, u drugom kolu pobijedila je Bugarku Svilenovu 2:1, a u trećem je bila bolja od Suljkanović iz Bosne i Hercegovine sa 6:1. U finalu je izgubila od Turkinje Yasar 4:6.

Ivona je pak do bronce stigla u kategoriji do 68 kilograma, prvo je pobijedila Grkinju Kougioumtzidou sa 6:0, a u drugom kolu izgubila je od domaće predstavnice Raković 2:5. U toj borbi suci su bili naklonjeni predstavnici Crne Gore koja je ušla u finale i omogućila Ivoni repasaž. Borkinja Voloskog svladala je Čomagić iz Srbije 1:0, te  Fisić iz Bosne i Hercegovine 3:1 i tako osvojila broncu.

Hrvatske karatistice su u ekipnom dijelu u konkurenciji devet ekipa osvojile zlato, a nastupile su Azra Saleš (TAD), Ivona Tubić (Volosko), Ana-Marija Čelan i Maša Martinović. Hrvatska je pobijedila Crnu Goru 2:1, Turksku 2:1 i Bosnu Hercegovinu 2:0.

Od ostalih predstavnika Matea Ratković (Student) osvojila je drugo mjesto do 50 kilograma. Maša Martinović (Hercegocina) slavila je u konkurenciji preko 68 kilograma u kojoj je Ana Marija Čelan (Student) bila treća. Kod karatista drugo mjesto osvojio je Ivan Zoričić (Hercegovina) u kategoriji preko 84 kilograma.

Muški kata tim u sastavu Ivan Ermenc, Franjo Maškarin i Damjan Padovan osvojio je drugo mjesto, a svi natjecatelji su članovi Karate kluba Princ iz Zagreba.