PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Rijeka pobijedila Cestorad u prvoj utakmici četvrtfinala

Četvrtak, 28. ožujka 2013. 20:16 Napisao  Marko Babić

Četvrtfinale doigravanja za prvaka: Rijeka CO - Cestorad 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - CESTORAD 3:0

Prva utakmica četvrtfinala doigravanja za prvaka: Rijeka CO - Cestorad 3:0 (25:15, 25:10, 25:17).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Kramar-Šandl (oboje Zagreb). Delegat: Medač (Rijeka).

RIJEKA CO: Došen (L), Pilepić 3, Zdrilić 8, Magdić 17, Pešut 12, Šćulac, Mioč, Brčić 3, Kalebić 8, Sušić 6.

CESTORAD: Barunčić 10, Lovrić 1, Mijoković 2, Tomić 1, Žurić, Pelin, Goričkić 12, Nikšić 4, Petričević (L).

Napad poeni: Rijeka CO 48, Cestorad 23.

Blok poeni: Rijeka CO 7, Cestorad 3.

Servis poeni: Rijeka CO 2, Cestorad 4.

Neforsirane pogreške: Rijeka CO 10, Cestorad 11.

Servis pogreške: Rijeka CO 2, Cestorad 7.

Odbojkašice Rijeke uvjerljivom pobjedom protiv Cestorada u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja za prvaka krenule su u obranu naslova prvaka Hrvatske. Riječanke su bez ikakvih problema stigle do uvjerljive pobjede protiv ekipe iz Vinkovaca koja u niti jednom trenutku nije pokazala da ozbiljnije može parirati. Riječanke su pravilno rasporedile snage i poene u ovoj utakmici. O dominaciji domaćina dovoljno svjedoči podatak da gošće u niti jednom trenutku susreta nisu bile u vodstu. Najbliže tome su došle na otvaranju trećeg seta kada je kod 1:1 Zdrilić blokom donijela poen domaćinu. U trećem setu priliku je dobila i Katarina Pilepić koja je odmah donijela Rijeci tri poena. Za gošće više nije bilo povratka, treba još izdvojiti dva asa Goričkić kojima su se gošće približile na 5:7, ali to je ujedno bilo sve.

I ostale setove Riječanke su lako riješile u svoju korist. Gošće nisu previše griješile na otvaranju susreta, a Riječanke su opet vrlo lako stvorile prednost. Nakon nekoliko neugodnih servisa Bernarde Brčić domaćin je poveo 5:1 i gostujući trener Krešimir Tomić pozvao je minutu odmora. Nakon bloka Matee Magdić, Rijeka je na prvu minutu odmora otišla s pet poena prednosti (8:3). Do druge tehničke minute odmora riječke odbojkašice vodile su 116:9, pa 20:10.

Jednom kada su se našle u rezultatskom zaostatku Vinkovčanke nisu imale nikakve šanse budući da su jako teško osvajale poene u nizu. Jedan takav imale su kod 10:20 kada su nanizale tri poena, ali Magdić je uzvratila s dva uspješna napada. Isti scenarij odigrao se i u drugom setu. Gošće su izdržale do 4:5, sve ostalo pripalo je Riječankama. Pomalo je rasla prednost domaćina, na drugu tehničku minutu izabranice Igora Lovrinova otišle su sa sedam poena prednosti (6:19), a gošće su muku mučile da osvoje poneki poen čemu svjedoči činjenica da su do kraja druge dionice upisale još samo jedan poen.