Petak, 19. listopada 2012. 19:56 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Teva Godollo - Rijeka 2:3 (22:25, 25:20, 25:17, 20:25, 6:15)

Interliga odbojkašica

TEVA GODOLLO - RIJEKA 2:3

Utakmica 4. kola: Teva Godollo - Rijeka 2:3 (22:25, 25:20, 25:17, 20:25, 6:15). Dvorana Szent István.

Suci: Niklova i Hoger

TEVA GODOLLO: E. Kriegel 3, Z. Kriegel, Molnar-Nemeth 16,  Hackl,  Lutter, Merkoszi 13, Szamakry 16, Hafra, Szeles 10, Csengeri 15, Leko (L).

RIJEKA: Došen (L), Zdrilić 11, Šćulac, Savić, Mioč, Kalebić 11, Magdić 17, Pešut 15, Car 6, Brčić 6.

Odbojkašice Rijeke upisale su drugu pobjedu u Interligi, na gostovanju u Mađarskoj pobijedile su Tevu Godollo nakon neizvjesnih pet setova. Izabranice Igora Lovrinova pokazale su karakter nadoknadivši neugodan zaostatak u četvrtoj dionici (14:17) što im je otvorilo put prema pobjedi.

Rijeka je sjajno otvorila petu dionicu, vodstvo 4:1, pa 8:2 nagovjestilo je sretan kraj jedne teške utakmice koja je trajala 99 minuta. Najefikasnija u riječkim redovima bila je Matea Magdić sa 16 poena, a gošće su u posljednjem setu upisale četiri bloka.

Riječanke su dobro otvorile susret, na prvi tehnički time-out otišle su s dva poena prednosti (6:8). No, domaće odbojkašice zadržale su priključak i sredinom dionice (15:14) prešle su u vodstovo  koje su zadržale do 21:20. Uslijedila je mini serija Riječanki 3:1 i dvije set lopte, a ubrzo su iskoristile prvu.

Mađarice su zato uzvratile na otvaranju drugog seta i povele su 8:4, a izabranice Igora Lovrinova  opet su uzvratile serijom 3:0 (8:7). Riječke odbojkašice su se mučile pokušavajući uhvatiti  rezultatski priključak, a u završnici su najbliže došle na 19:21, ali više od toga nisu mogle. Ni treća dionica nije donijela razlog za optimizam, 8:3 i 16:11 vodstvo domaćina na prvoj odnosno drugoj tehničkoj minuti odmora najbolje je oslikavalo stanje na terenu.

I tada se činilo da bi treća dionica mogla usmjeriti susret na mlin domaćina. Riječanke su u četvrtom setu povele 8:2, ali ubrzo se ta razlika istopila (12:12), a mađarski sastav je u završnici  imao tri poena prednosti (17:14). Tada je uslijedila prva serija gošći 4:0, dok je druga stigla kod  19:19 (19:23) čime su izabranice Igora Lovrinov izborile peti set.