INTERLIGA ODBOJKAŠICA

Riječanke preokrenule 1:2 u pobjedu protiv Calcita

Subota, 02. veljače 2013. 20:58 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Rijeka Croatia osiguranje – Calcit Kamnik 3:2 (19:25, 25:15, 22:25, 25:23, 15:9)

Interliga odbojkašica

RIJEKA CO - CALCIT 3:2

Utakmica 17. kola: Rijeka Croatia osiguranje – Calcit Kamnik 3:2 (19:25, 25:15, 22:25, 25:23, 15:9). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Janosh (Austrija) i Isajlovič (Slovenija).

RIJEKA CROATIA OSIGURANJE: Došen (L), Pilepić 11, Zdrilić 11, Magdić 16,  Pešut 16, Šćulac 2, Mioč, Brčić 6, Kalebić 15,  Sušić.

CALCIT KAMNIK: Guštin 9, Turnšek 13, Podlesnik (L), Handanović 2, Ljubetić 1, Kramolc 5, Lenarčić, Starčević 21, N. Mori, Hribar, Strel-Kosmač 12, E. Mori 6.

Napad poeni: Rijeka CO 57, Calcit 51.

Blok poeni: Rijeka CO 9, Calcit 14.

Servis poeni: Rijeka CO 10, Calcit 4.

Servis pogreške: Rijeka CO 8, Calcit 6.

Neforsirane pogreške: Rijeka CO 16, Calcit 24.

Odbojkašice Rijeka Croatia osiguranja pobijedile su Calcit iz Kamnika u 17. kolu, utakmici u kojoj su uspjele preokrenuti 1:2 u setovima, te u četvrtom setu nadoknaditi 13:17. Činilo se da će nakon gubitka treće dionice slovenske odbojkašice doći do pobjede, te su kontrolirale reuzultat. Rijeka je stigla na 21:21, gošće su opet pobjegle na 21:23.

Uslijedila su četiri poena domaćina, a set je okončan pogreškom Ane Starčević uz koju je u suparničkom sastavu igrala i Petra Kramolc. Spomenuti dvojac je prije nekoliko sezona igrao u Rijeci,  a nakon odlaska je sudskim putem tražio zaostale plaće.

Kada su izvukle četvrtu dionicu, Riječanke se nisu osvrtale. Pobjegle su na 10:3 i otvorile si put prema pobjedi.