PH: Mladost prejaka, riječki odbojkaši nisu razočarali dobro popunjene tribine na Trsatu

Utorak, 12. travnja 2016. 13:18 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Uzvratna utakmica četvrtfinala PH - doigravanje: MOK Rijeka - HAOK Mladost 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

Uzvratna utakmica četvrtfinala PH - doigravanje

MOK RIJEKA - HAOK MLADOST 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

Dvorana mladosti. Gledalaca: 500.

Suci: Kranjc (Karlovac) - Ramić (Sisak).

MOK RIJEKA: Kuhar, Marković, Jurišić, Hrabrov, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Dukić, Srića, Sušanj, Jurčević.

HAOK MLADOST: Pribanić, Kos, Nikačević, Hanžić, Mrakužić, Strahija, Vujović, Šmitlehner, Peterlin, Marelić, Zelenika, Rendić.

Riječani su dolaskom na utakmicu u velikom broju, usprkos činjenici da je bio radni dan, dokazali da vole dobru odbojku. A upravo takvu odbojku čekali su godinu dana i usprkos glatkom porazom, obilato su participirali bodrenjem u razvoju igri.

Rijeka je nije razočarala tijekom sva tri seta, uostalom kao i u Zagrebu. Mladići trenera Liverića stajali su na terenu dobro - tijekom svakog seta i ravnopravno, do trenutaka kada se je završavao svaki set.

Tu su uvijek presudile nijanse koje donosi kvaliteta, a Rijeka je ipak godinu dana igrala ligu u kojoj se nije susretala sa momčadima ovakvog kalibra. To se je posebno vidjelo u osvojenim blok poenima koji su obilato bili na strani gostiju (1:12).

Element servisa koji je trebao biti forte domaćina, imao je manjkavosti u većem broju servis grešaka. Šteta, jer se je sticao dojam da su gosti upravo u prijemu nešto slabiji.

Domaći igrači nisu uspijevali minimalizirati servis greške, jer ih je zaista bilo za utakmicu relativno izjednačenih protivnika previše (19:7).

Nakupile su se i neforsirane pogreške, pa će nakon korektnih priprema, pod uvjetom da momčad ostane na okupu, Rijeka sasvim sigurno ponovno biti korektan član elitnog razreda.

U prvom setu gosti su sa 16:17 iskočili sa tri vezana poena za pripremu dovršetka seta. U drugom setu razvoj situcije na parketu bio je preslika prvog. Rijeka je vodila dosta dugo i držala se je do 17:17, uz novo odvajanje Mladosti uoči završnice seta.

U završnici seta ipak se je ukazala mala nada domaćim igračima (23:24), ali su Peterlin i Rendić iznašli dobitnu kombinaciju.

U trećem setu možda i najbolja prezentacija domaćih igrača. Seriju poena Jurišića i vodstvo 12:10 odmijenilo je nekoliko tehničkih pogrešaka koje je vratilo rezultat na stranu tehnički bolje i spremnije momčadi u ovom trenutku.

Ljubitelji odbojke srdačnim pljeskom akterima nazdravili su povratak riječke odobjke u natjecanje, koje mladićima trenera Velimira Liverića svakako pripada.