Kup Hrvatske: MOK Rijeka bez Final Foura, Rovinj prošao u zlatnom setu

Srijeda, 26. studenog 2014. 23:44 Napisao/la  SC

Uzvratna utakmica četvrtfinala: Rovinj – Rijeka 3:1 (25:17, 26:24, 22:25, 25:22, zlatni set 15:10)

Kup Hrvatske za odbojkaše

ROVINJ - RIJEKA 3:1

Uzvratna utakmica četvrtfinala: Rovinj – Rijeka 3:1 (25:17, 26:24, 22:25, 25:22, zlatni set 15:10). Dvorana Gimnasium. Gledatelja 200. Suci: Pavičić i Ramić (oba Sisak).

ROVINJ: Šimunić, Čičković, Brajković, Hrelja, Preden, Kuhar, Kocijan, Ilić, Peršić (L), Mostahinić, Matošević, Subotić.

RIJEKA: Lasić, Juričić, Hrabrov, Osojnak, Čule, Lešić, Smiljanić, Dukić, Đulović, Dorić, Sušanj, Jurčević (L).

Odbojkaši Rijeke nisu uspjeli izboriti plasman na Final Four Kupa Hrvatske. Nakon što su u prvoj utakmici pobijedili Rovinj 3:0, izabranici Velimira Liverića morali su u uzvratu slaviti ili izgubiti 2:3 da bi prošli dalje i izbjegli zlatni set.

Ipak, domaćin je uspio dobiti ključan četvrti set za pobjedu 3:1 koja im je ujedno otvorila. Rijeka je u četvrtom setu imala i prednost 8:4. Rovinj je okrenuo na 14:11, a set je ušao u neizvjesnu završnicu u kojoj je domaćin bio siguniji na bloku i servisu. U zlatnom setu kod 2:2 crveni karton zbog prigovora zaradio je libero gostiju Mladen Jurčević što je u praksi domaćinu donijeo samo dodatan poen. Rovinj je pobjegao na 9:3, Riječani još jednaput uhvatili priključak, ali bez snage za potpuni preokret.