PRVA LIGA ODBOJKAŠA

Riječani i Opatijci doživjeli poraze u 13. kolu

Subota, 02. veljače 2013. 22:36 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola, 1. skupina: Mladost – Rijeka 3:0, 2. skupina: Zagreb – Opatija 3:0

MLADOST – RIJEKA 3:0

Utakmica 13. kola, prva jakosna skupina: Mladost – Rijeka 3:0 (25:17, 25:22, 25:19). Dom odbojke Bojan Stranić. Gledatelja: 50. Suci: Raca, Humski (obojica Zagreb).

MLADOST: P. Čičković, Marino Marelić, Marko Marelić, Nojić, Mudrovčić, Orešković, Mrakužić, M. Čičković, Peterlin, Zimakijevič (L), Martinko.

RIJEKA: L. Lasić, Babić, Jurišić, Hrabrov, Bradarić, Batista, Jozić, D. Lasić, Dorić, Jurčević (L).

Odbojkaši Rijeke upisali su poraz na gostovanju kod Mladosti, utakmici koja u rezultatskom smislu za izabranike Velimira Liverića nema preveliki značaj budući da eventualne bodove iz utakmice protiv zagrebačkog sastava ne bi prenijeli u borbu za ostanak.

Riječani su dobro otvorili utakmicu, do prve tehničke minute odmora vodili su 8:4. Zagrepčani su se vratili i ubrzo je svijetlilo 12:10 za domaćina čime je zapravo riješen prvi set.

U drugoj dionici Riječani su zadržali priključak do samog kraja (22:22). Uslijedila su dva asa domaćina koja su slomila riječki otpor. U trećem setu Rijeka je i dalje solidno parirala, ali je i treći set pripao Mladosti.

ZAGREB - OPATIJA 3:0

Utakmica 13. kola, druga jakosna skupina: Zagreb – Opatija 3:0 (25:11, 25:23, 25:12). Sportska dvorana Trnsko. Gledatelja: 10. Suci: Zidanić, Kramarić Šandl (obje Zagreb).

ZAGREB: Bogdanović, Šimunić, Vujović, Svedrović, I. Šmitlehner, Ivančić (L), Mišin, Bičvić, V. Šmitlehner, Glavica (L), Zelenika, Teppert.

OPATIJA: Vrkić, Bručić, Osojnak, Petrović (L), Čule, Jović, Dukić.

Odbojkaši Opatije uvjerljivo su za sat vremena poraženi na gostovanju u Zagrebu. Izabranici Vladimira Brnečića jači otpor pružili su jedino u drugoj dionici gdje u zadržali priključak do 18:18, ali više od toga nisu mogli.