U-20 EP Hrvatska pobijedila Poljsku, momčad Damira Rajkovića u četvrtfinalu

Srijeda, 17. srpnja 2019. 21:35 Napisao/la  SC
Damir Rajković

Hrvatska U-20 reprezentacija ostvarila je pobjedu protiv Poljske rezulatom 89:75 (23:10, 23:15, 18:23, 25:27), nakon treće uzastopne pobjede na EP-u momčad Damira Rajkovića ostvarila je plasman u četvrtfinale.

Na Europskom prvenstvu koje se igra u Izraelu, Hrvatska je do sada imala tek jednu lošiju četvrtinu i to prvu četvrtinu na prvoj utakmici protiv Španjolske zbog čega je poražena.

Nakon toga uslijedile su pobjede protiv jake Njemačke i Latvije, da bi u osmini finala, činilo se s lakoćom, pala i Poljska.

Hrvatska je sigurno i na momente agresivno otvorila utakmicu. Iako je prvi koš pripao Poljacima polaganjem Kaminskog, nakon dva koša i jedne asistencije Josipa Batinića Hrvatska već ima 6:2.

Prvi put je dvoznamenkasta granica srušena nakon trica Nakića i Jordana za 15:4. Potom se u seriju trica uključio i Šarić, da bi uskoro Hrvatska imala i 21:4.

Poljaci pomalo dolaze k sebi nakon početnog šoka i prva četvrtina azvršava s 23:10.

Drugu četvrtinu je tricom otvorio Antonio Jordano (26:10) i naši reprezentativci sljedećih 10 minuta drže potpunu kontrolu nad Poljacima zadržavši ih na dvoznamenkastoj razdaljini.

Iako, još se i u drugoj četvrtini vide naznake da bi Poljska dobrom obranom i čuvanjem naših centara mogla napraviti probleme u ostvarivanju primarnog cilja izabranika Damira Rajkovića – plasmana među najboljih osam reprezentacija u Europi.

U treću se dionicu ulazi sa 46:25 za Hrvatsku, no polet naših reprezentativaca se malo smanjuje, Poljaci su agresivniji i uvlači se nervoza, iako sve daleko od ikakvog preokreta utakmice.

Četvrta četvrtina započinje rezultatom 64:48, no nakon trice Antonia Jordana za 69:52 Poljska bez znakova umora radi seriju od 7:0 i napada magičnu dvoznamenkastu razliku.

Poljska se uporno drži svog ritma i dolazi i do -7 (76-69 i 78:71). Kritičnu psihološku tricu ubacuje Antonio Jordano za 81-71 i Poljaci konačno posustaju.

Antonio Jordano je za Hrvatsku postigao 21 poen (4 skoka, 2 asistencije).

Toni Nakić je dodao 15 uz 7 skokova i 5 asistencija. Domagoj Šarić je također ubacio 15, a Darko Bajo 12 poena.

Kod Poljaka se istaknuo Lukasz Kolenda s 24 poena, 4 skoka i 4 osvojene lopte.