PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Adria Oil Škrljevo pobijedilo Cedevitu, sjajan domaći niz

Nedjelja, 17. ožujka 2019. 19:29 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Adria Oil Škrljevo - Cedevita 79:61 (20:13, 11:22, 20:16, 28:10). Domaći košarkaši odradili sjajan posao u posljednjoj četvrtini

Karlo Uljarević (Adria Oil Škrljevo)
Karlo Uljarević (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga 17. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - CEDEVITA 79:61 (20:13, 11:22, 20:16, 28:10)

SD Mavrinci. Gledatelja: 500

Suci: Vovk Gracin, Mirilović. Delegat: Miletić

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Kučan 2, Krstanović 5 (1-1), Ušić 17 (3-3), Uljarević 23 (4-4), Yacoubou, Štemberger 10, Lebo 6 (2-2), Barnjak 12 (3-3), Cvitković, Šarac 2 (1-4), Williams 3

CEDEVITA: Jordano 5, Buljević 8, Bošnjak 18, Bajo 17 (1-2), Ćorić, Vitali 3, Perković (1-4), Čubrilo, Popić 7 (1-2), Wideman 2 (0-2)

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 28 (10-18), Cedevita 32 (14-18)

Trice: Adria Oil Škrljevo 9-21, Cedevita 4-19

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 14-17, Cedevita 3-10

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su Cedevitu na Mavrincima i nastavili sjajan niz u domaćem prvenstvu začinjen i plasmanom u finale Alpe Adria Cupa.

Završilo je 79:61, a pobjedu su domaći osigurali u sjajnoj posljednjoj četvrtini.

Domaći košarkaši u posljednju su četvrtinu ušli sa 51:51, a nakon novog izjednačenja nakon 20 sekudni igre 53:53, Škrljevo je preuzelo igru u svoje ruke.

Uljarević je tricom odveo domaće na plus tri, 56:53, a Bošnjak smanjio a pola koša zaostatka gostiju.

Ušić i Krstanović opet rade prednost u korist domaćina - 60:55, Bošnjak drži goste u igri, ali prvo Ušić, a zatim Barnjak dovode Škrljevo na plus osam, 65:57 četiri minute prije kraja.

Trica Uljarevića i koš Ušića i na semaforu je stajalo 70:57, dvije minute i 49 sekundi prije kraja utakmice.

Barnjak je zatim ubacio koš te slobodno bacanje, 73:57, a vrijeme je palo na dvije minute i 11 sekundi.

Vitali i Bajo probudili su nadu gostima, ali Barnjak je nadu ugasio košem i slobodnim bacanjima za 77:61.

Do kraja je još Uljarević pogodio dva puta sa linije slobodnih bacanja i potvrdio pobjedu domaćih.

Adria Oil Škrljevo se pobjedom priključilo grupi od čak četiri kluba sa sedam pobjeda.