Premijer liga: Adria Oil Škrljevo ostvarilo vrijednu pobjedu uoči uzvrata finala Alpe Adria Cupa

Nedjelja, 07. travnja 2019. 20:28 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Adria Oil Škrljevo - Bosco 96:82 (21:26, 25:22, 20:19, 30:15). Domaći košarkaši slomili su tvrdog protivnika tek u posljednjoj četvrtini

Jan Palokaj (Bosco) i Achraf Yacoubou (Adria Oil Škrljevo)
Jan Palokaj (Bosco) i Achraf Yacoubou (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga - 20. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - BOSCO 96:82 (21:26, 25:22, 20:19, 30:15)

SD Mavrinci. Gledatelja: 100

Suci: Hordov, Kardum i Mirilović

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Krstanović 13 (5-10), Barnjak 16 (2-2), Uljarević 6 (1-1), Šarac 14 (2-2), Yacoubou 11 (2-3), Štemberger 12 (1-2), Kučan, Lebo, Cvitković, Williams 24 (3-4)

BOSCO: Primorac 8 (2-2), Vucić 13 (1-1), Jularić 12 (0-1), Vidović 15 (6-7), Palokaj 21 (5-6), Tešija 11 (2-2), Šeparović, Kuga, Tomić 2, Buntić (0-1)

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 16-24, Bosco 16-20

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 37 (13-24), Bosco 42 (14-28)

Trice: Adria Oil Škrljevo 12-35, Bosco 6-16

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su vrijednu domaću pobjedu nad Boscom.

Iako su gosti zadnji na ljestvici, domaći košarkaši utakmicu su prelomili tek u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo rezultatom 6:67 u korist gostiju.

Uljarević je zatim tricom okrenuo rezultat u korist Škrljeva 69:67, ali uzvratio je, također tricom, Vidović - 69:70.

Marko Šarac bio je uspješan u dva slobodna bacanja za novo minimlano vodstvo Škrljeva - 71:70, a nakon minute Williams je pogodio tricu te je na semaforu osvanulo plus četiri za domaće - 74:70.

Brzi koš Palokaja poništio je Barnjak - 76:72, a Williams još jednom povećao vodstvo - 78:72.

Amerikanac je bio uspješan i sa linije slobodnih bacanja te je Škrljevu omogućio vodstvo od plus osam 80:72 tri i pol minute prije kraja.

Vidović vraća nadu gostima, ali za kratko jer su Štemberger sa linije slobodnih bacanja te Yacobou sa trice precizni - 84:74.

Gosti više nisu uspjeli do kraja ugroziti Škrljevo koje je utakmicu privelo kraju održavajući prednost od osam, zatim i deset poena prednosti.

Adria Oil Škrljevo u srijedu igra uzvratni susret finala Alpe Adria Cupa u Mađarskoj protiv Kormenda.