Košarkašice Kvarnera doživjele prvi poraz

Subota, 13. prosinca 2014. 22:08 Napisao  Marko Babić

Utakmica 10. kola: Kvarner - Medveščak 46:60 (6:12, 10:24, 19:8, 11:16)

A-1 liga košarkašica

KVARNER - MEDVEŠČAK 46:60

Utakmica 10. kola: Kvarner - Medveščak 46:60 (6:12, 10:24, 19:8, 11:16). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 150. Suci: Vulić, Čanković i Nekić (Zadar).

KVARNER:  Perić 12 (4-7), Vujović, Tomić 2 (2-2), Miletić 6 (0-3), Živadinović 7 (3-8), Kovačević, Buretić, Hajdin, Serdar, Tomljenović 11 (2-6), Šimunović, Milković 8.

MEDVEŠČAK:  Begić 10 (0-4), Perić 1 (1-2), Džankić 16, Tikvić 15 (7-12), Borović 8, Šeda, Todorić 2, Petrak 1 (1-2), Majstorović 7 (1-2), Radoš, Franić,  Livajušić.

Slobodna bacanja: Kvarner 11-26, Medveščak 10-23. Trice: Kvarner 1-14, Medveščak 6-18.

Skokovi: Kvarner 29 (10), Medveščak 42 (16). Osobne pogreške: Kvarner 24, Medveščak 29.

Košarkašice Kvarnera doživjele su prvi poraz u tekućoj sezoni, Medveščak je na parketu dvorane Dinko Lukarić opravdao status aktualnog prvaka. Riječke košarkašice u niti jednom trenutku nisu bile u utakmici. Dovoljno je spomenuti 15 promašenih slobodnih bacanja, jednu pogođenu tricu od 14 pokušaja i 13 skokova više na strani Medveščaka da bi se dobila slika utakmice. Kvarner je živnuo  tek u trećoj četvrtini kada je Tomljenović pogodila tricu tri minute prije kraja i tada su se probudile i tribine.

U završnici treće četvrtine Medveščak je zaradio tehničku pogrešku, te je Kvarner s dva slobodna bacanja Perić i jednim Tomljanović stigao na 35:44 uz dodatni napad kojega nije iskoristio. Prvi napad posljednje četvrtine nije ponudio nadu, Perić je predala loptu suparnicama koje su serijom 10:0 riješile pitanje pobjednika.

Košarkašice Kvarnera odigrale su loše prvo poluvrijeme uz 14 izgubljenih lopti, 32 posto šuta za dva poena i samo sedam pogođenih slobodnih bacanja od 25 pokušaja. Šest koševa u prvoj četvrtini najbolje oslikavaju situaciju na terenu, doduše ni gošće nisu bile efikasne, ali su zato bile odlične u skakačkom dijelu i obrani.

Kvarner je muku mučio u napadu, bez prave akcije, dosta napada svelo se na improvizaciju koju su gošće lako osujetile. Od 5:5 gošće serijom 6:0 stigle na 11:5 i trener Damir Rajković pozvao je minutu odmora. Unatoč svemu. činjenici da od druge do desete minute nisu postigle koš iz igre, prvih deset minuta okončale su samo šest poena zaostatka. I onda je krenuo  Medveščak, tri trice na otvaranju druge četvrtine, te još dvije u nastavku. Domaće košarkašice samo su mogle gledati kako zaostatak polako raste, te je na poluvremenu iznosio dvadeset poena.