A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner 2010 poigrao se sa Splitom

Subota, 12. listopada 2013. 19:58 Napisao  Marko Babić

Prvo kolo: Kvarner 2010 - Split 95:64 (26:10, 27:18, 17:17, 25:19). Domaćin je košem  Kriveca u završnici druge četvrtine vodio 53:26!

A-1 liga košarkaša, 1. kolo

KVARNER 2010 - SPLIT 95:64

Utakmica 1. kola: Kvarner 2010 - Split 95:64 (26:10, 27:18, 17:17, 25:19). Dvorana Dinko Lukarić.

Gledatelja: 650. Suci: Luka Kardum (Šibenik), Davor Stojić (Šibenik), Martin Vulić (Zadar).

KVARNER 2010: Šamanić 7, Proleta 2, Veljačić 12 (1-1), 13, Širko 13 (0-1), Miličević 8 (2-2), Čakarun 9 (1-1), Stipčić 3, Radić 19 (3-5), Salamun, Škifić 15 (6-7), Krivec 1 (1-2), Boban 6.

SPLIT: Dominović 4 (2-2), Filipović 4, Markulin 2, Jukić 4 (4-4), Matić 5 (1-2), Subotić 8 (2-2),  Vučić, Jukić 6 (2-2), Siriščević 6, Mimica  10 (6-6), Najev 15 (3-3).

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (14-19), Split (20-21). Trice: Kvarner 2010 (5-11), Split (0-12). Skokovi: Kvarner 2010 22 (8), Split 13 (5).

Vojko Obersnel na utakmici
Otvaranje košarkaške sezone došao je pogledati i riječki gradonačelnik Vojko Obersnel. I imao je što vidjeti i radovati se pobjedi Kvarnera. Na utakmici je bila i skupina od pedesetak navijača Armade koja je utakmici dala dodatni štimung. Dobro popunjene tribine dvorane Dinko Lukarić odlična su najava nove sezone.

Košarkaški Kvarnera 2010 na najbolji mogući način otvorili su sezonu više nego laganom pobjedom  protiv Splita. Vjerojatno ni trener Riječana Vladimir Anzulović nije očekivao ovakav start u utakmici u kojoj je mogao rotirati postavu bez ikakvog straha budući da je pobjednik bio  vrlo brzo poznat.

Split u niti jednom trenutku nije imao rezultatsku prednost, Ivica Radić s četiri koša odveo je domaćina na 7:2. Činilo se to kao dobar start Riječana, no ono što je uslijedilo u potpunosti je demoraliziralo goste koji su u prvih deset minuta postigli mizernih deset koševa. Koš  po minuti!

Ako je bilo sumnji da će pobjeda ostati u Rijeci i da će se Split možda vratiti u utakmicu, druga  četvrtina pokazala je da prva četvrtina nije bila slučajnost. Za Split ova je utakmica bila pravo  mučenje, u kojem su tu i tamo postignuli koš da podsjete da su i oni na parketu. Domaćin je košem  Kriveca u završnici druge četvrtine vodio 53:26, dakle zabio je dvostruko više koševa od gostiju!

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla od strane domaćina koje nije uljuljkala velika prednost koju su stekli, a Splićani u niti jednom trenutku nisu uspjeli smanjiti zaostatak ispod 20 poena. Maestralna izvedba domaćina na otvaranju odlična je najava košarkaške sezone.