A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Split odnio bodove, Kvarner 2010 namučio lidera

Subota, 25. ožujka 2017. 21:50 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Kvarner 2010 - Split 81:88    (19:27,    12:16,    27:17,    23:28)

A-1 liga košarkaša - 22. kolo

KVARNER 2010 - SPLIT 81:88    (19:27,    12:16,    27:17,    23:28)

KVARNER 2010: Barnjak 9, Veljačić 26, Pešut, Butorac 10, Vucić 10, Antunović, Vujičević 2, Miličević 5, Kučan 3, Kalpić, Štimac 16.

SPLIT: Subotić, Kalajžić 7, Kedžo 12, Rančić 22, Vrgoč, Najev 7, Dijan 6, Jukić 6, Filipović 12, Galić, Širko 16.

Košarkaši Kvarnera doživjeli s očekivani poraz od Splita  u 22. kolu.

Jedino je bio neočekivano da su domaći košarkaši pružili jaki otpor (81:88) lideru.

Split je preuzeo konce igre u svoje ruke, poveo je sa 10:2 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Filipoviću.

S takvom razlikom igrači Ivice Skelina su ušli i u drugih deset minuta (27:19), a najbolji period utakmice gosti su igrali upravo u toj dionici.

Kvarner nije imao nikakva rješenja u napadu, obrana Splita je djelovala besprijekorno.

Smanjili su Riječani na podnošljivih 43:31, a onda su zakomplicirali utakmicu u trećoj četvrtini.

Nakon tehničke pogreške Širka pri rezultatu 38:46,  Štimac je realizirao slobodno bacanje, suci su dosudili namjeran prekršaj, pa su Riječani uspjeli vratiti utakmicu u egal (53:52).

Rančić je dalekometnim ubačajima donekle zaustavio seriju Kvarnera, pa je Split u posljednju dionicu igre ušao s prednošću 60:58.

U zadnjoj dionici  Rančić je s dvije trice opet gostima vratio prednost, Splićani su pojačali ritam u obrani i stekli veću prednost (72:60).

Kedžo je četiri minute prije kraja pogodio za plus deset (77:67), ali Štimac je povezao pet poena, a Veljačić na dvije minute i dvadeset sekundi prije kraja smanjio na samo tri poena razlike.