A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 se porazom od Hermes Analitice oprostio od prvoligaškog društva

Subota, 01. travnja 2017. 20:13 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Hermes Analitica - Kvarner 2010 81:78 (17:21, 17:15, 20:14, 27:28). Riječani su  stigli do minus tri zaostatka (73:70), ali više od toga nisu uspjeli

A-1 liga košarkaša - 23. kolo

HERMES ANALITICA - KVARNER 2010 81:78 (17:21, 17:15, 20:14, 27:28)

Sportska dvorana Prirodoslovne škole Vladimira Preloga. Gledatelja: 50

Suci: Radojković (Split), Vulić (Zadar), Jurčević (Split).

Opunomoćenik: Trivić (Zagreb). Kontrolor: Perlić (Velika Gorica)

HERMES ANALITICA: Raić 17 (1-3), Svoboda 23 (6-7), Garafolić 11 (1-2), Ušić 12 (2-2), Rajić 14 (2-4), Škara 1 (1-2), Mandalinić, S. Krstanović 3 (1-2), Đurinović, A. Krstanović

KVARNER 2010: Barnjak 7, Vucić 10 (0-1), Kučan 5, Štimac 9 (1-1), Pešut 8, Antunović, Kalpić 2, Veljačić 18 (5-5), Butorac 16 (4-4), Vujičević 3

Skokovi: Hermes Analitica 43 (10-33), Kvarner 2010 41 (14-27)

Slobodna bacanja: Hermes Analitica 14-22, Kvarner 2010 11-13

Košarkaši Kvarnera 2010 porazom u Zagrebu od Hermes Analitice oprostili su se od A-1 lige.

Riječki košarkaši dobro su otvorili utakmicu.

Bili su rastrčani i razigrani sa raznovrsnim rješenjima u napadu te čvrstom i agresivnom igrom u obrani.

Poveli su sa plus 6, 3:9, ali Hermes analitica se brzo približila na pola koša zaostatka. Uslijedila je izjednačena igra, ali Kvarner se uspio odvojizi na plus pet 17:21.

Nedostajalo je malo bolje igre centara Kvarneru te viša brzina u igri kako bi prednost narasla.

Uspjeli su Zagrepčani preuzeti vodtsvo 34:30, ali tada je trener Kvarnera Mance očitao bukvicu svojim igračima što je rezultiralo sa tri koša i minimalnom prednošću na poluvremenu utakmice 34:36.

U trećoj četvrtini izjednačena se igra nastavila, niti jedna momčad nije uspjela napraviti više od četiri poena prednosti.

Pala je igra Kvarnera u trećoj dionici utakmice, ali uspjeli su zadržati aktualan rezultat 54:50 uoči posljednje odlučujuće četvrtine.

Domaći su preuzeli konce igre u svoje ruke jer i njima je ova pobjeda bila vrlo važna.

U 26. minuti 61:52 imali su Zagrepčani.

Uspio se Kvarner približiti na 65:59, tricama su Barnjak i Butorac pokušali stići prednost, ali nisu bili precizni.

Riječani su ipak stigli do minus tri zaostatka 73:70, ali više od toga nisu uspjeli te su se kući bili prisiljeni vratiti praznih ruku.