A-1 liga košarkaša: Kvarner 2010 poražen šesti puta zaredom, Jolly JBS nije dozvolio iznenađenje

Subota, 04. veljače 2017. 19:57 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Kvarner 2010 - Jolly JBS 76:92 (20:22, 14:25, 23:18, 19:27)

A-1 liga košarkaša - 16. kolo

KVARNER 2010 - JOLLY JBS 76:92 (20:22, 14:25, 23:18, 19:27)

SRC Zamet. Gledatelja: 150

Suci: Palavrla, Galiot i Jurković (dvi Zagreb).

KVARNER 2010: Vucić 14 (4-6), Kučan, Štimac 5 (1-2), Veljačić 23 (5-5), Butorac 6, Barnjak 14 (1-1), Antunović, Miličević 7, Kalpić, Pešut 3, Vujičević 4 (2-2)

JOLLY JBS: Scott 16 (3-4), Markulin 8, Bilinovac 11 (2-2), Novačić 28 (8-9), Brkić 12 (2-2), Klepo, Došen, Marić 3, Papac 6, Perković, Špralja 8 (2-2)

Skokovi: Kvarner 2010 26 (9-17), Jolly JBS 38 (11-27)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 13-16, Jolly JBS 17-19

Košarkaši Kvarnera 2010 poraženi su u domaćem srazu od šibenskog Jollya JBS, vodeće momčadi A-1 lige.

Šesti je to uzastopni poraz riječkih košarkaša koji su posljednju pobjedu zabilježili još početkom proisnca prošle godine nad Hermes Analiticom.

Domaći košarkaši dobro su se držali u prvoj četvrtini koju je Jolly pobijedio sa samo košem prednosti, no zatim je u drugoj četvrtini došla do izražaja dobra obrana šibenske momčadi koja je dozvolila riječkim košarkašima tek 14 poena.

Utakmice 16. kola: Škrljevo - Zabok 90:58, Gorica  - Zabok 70:80, Hermes - Alkar 89:80, Split - Šibenik 107:106

No, Kvarner se probudio u drugom poluvremenu i uspio je na tri minute do kraja treće četvrtine prepoloviti prednost Šibenčana te su zaostajali samo deset poena.

Jolly je ponovno uspio pobjeći domaćima, ali Riječani su bili uporni i još jednom uspjeli stići veliku prednost od 19 poena.

Tako je pet minuta prije kraja susreta bilo samo plus sedam za Jolly 66:73.

Ipak, Jollyeva duža klupa i kvaliteta odlučili su utakmicu u posljednje tri minute te nisu dozvolili Kvarneru 2010 da priredi iznenađenje.

U idućem kolu riječke košarkaše očekuje vrlo važan susret sa Zabokom u gostima, jednim od direktnih konkurenata u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu.