Subota, 09. siječnja 2016. 19:53 Napisao/la  SC

Susret 12. kola: Gorica - Kvarner 2010 70:94 (6:26, 24:33, 18:18, 22:17)

A-1 liga košarkaša - 12. kolo

GORICA - KVARNER 2010 70:94 (6:26, 24:33, 18:18, 22:17)

Gradska dvorana u Velikoj Gorici. Gledatelja 200.

Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Jelena Tomić (Zagreb) i Živko Mirilović (Karlovac)

GORICA: Kapusta, Šutalo 10 (2-3), Petrović 7, Jelenek 2 (0-3), Mašić 16 (4-5), Konjević 2, Zrnić 5 (2-2), Papac 6 (3-6), Demo 4 (0-2), Herendić 5 (2-2), Prgomet 10 (4-5), Skokna 3 (1-2)

KVARNER 2010: Veljačić 21, Marić 9 (1-2), Jambrović 9 (2-4), Vucić 7 (1-2), Marinelli 25 (1-1), Kučan 2 (0-2), Vidmar, Špralja 12 (1-1), Miličević 3, Olivari 6, Kalpić, Štemberger

Slobodna bacanja: Gorica 18-30 Kvarner 2010 6-12. Trice: Gorica 6-22 Kvarner 2010 10-18.

Skokovi: Gorica 40 Kvarner 2010 35. Izgubljene lopte: Gorica 24 Kvarner 2010 16

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su jubilarnu desetu pobjedu u ovosezonskom izdanju nadmetanja najboljih hrvatskih košarkaških ekipa okupljenih u A-1 ligu. Bez ikakvih su problema izabranici Marijana Mancea na inače vrlo neugodnom terenu svladali momčad Gorice rezultatom 94:70, a rezultatska neizvjesnost u tamošnjoj gradskoj dvorani uopće nije bila prisutna.

Već nakon prve četvrtine rezultat je bio uvelike na strani Kvarnera, vodili su Riječani rezultatom 26:6, Mauro Veljačić već je bio 'dvoznamenkast' (10 poena, 2 trice...).

Do kraja su se Kvarnerovi košarkaši prilično raspucali, posebno to vrijedi za prvo poluvrijeme u kojem su zabili čak pedeset i devet poena. Paolo Marinelli na kraju je stavio dvadeset i pet poena, Veljačić je dodao četiri manje, a Šime Špralja ubacio je dvanaest poena.

Kvarner će u sljedećem kolu gostovati na Baldekinu kod Šibenika dok Gorica dolazi na Mavrince gdje će se sučeliti sa Škrljevom.