A-1 liga košarkaša: Cibona rutinski pobijedila Kvarner, Mulaomerović odmarao glavne igrače

Petak, 24. veljače 2017. 20:46 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Kvarner  2010 - Cibona 86:98  (18:27, 13:22, 22:26, 33:23)

A-1 liga košarkaša - 18. kolo

KVARNER  2010 - CIBONA 86:98  (18:27, 13:22, 22:26, 33:23)

KVARNER: Vucić 6, Kučan 4, Štimac 6, Butorac 17, Veljačić 20, Barnjak, Antunović, Vidmar, Miličević 7, Kalpić 7, Pešut 11, Vujičević 8.

CIBONA: Reynolds 5, Bošnjak 11, Šakić , Slavica 6, Žorić 14, Rozić 9, Marinell 9, Marić 13, Ćorić 16, Sulejmanović, Joksimović, Gospić 15.

Košarkaški Kvarnera očekivano su doživjeli novi poraz, današnja momčad riječkog kluba protiv Cibone se nije mogla nadati pozitivnom rezultatu ni u snovima.

A prije početka sezona u klubu su otvorenih očiju sanjali ABA ligu...

Iako je Cibona odigrala drugu utakmica u samo dva dana, od samoga početka sve je bilo jasno.

Razlika 6:0 u prvih pet minuta naslutila je očekivano, Cibona je dovoljno ozbiljno igrala da bi do kraja prvoga dijela stekla prednost 49:31.

U trećoj četvrtini gosti su još više pojačali ritam i povisli prednost na +22 poena (53:75).

U zadnjoj četvrtini domaći su igrači ubacili čak 33 poena, ali tada se igrala neka druga košarka.

- Profesionalno smo odradili utakmicu,  većinu utakmice smo dosta dobro reagirali pogotovo u obrani. U drugom poluvremenu smo se možda malo opustili. Drago mi je što smo uspijeli odmoriti glavne igrače te što smo dali priliku igračima koji u posljednje vrijeme imaju manju minutažu. Ušli smo u pobjednički ciklus i sada mirno čekamo Zadar u srijedu, kazao je trener Cibone Damir Mulaomerović.