ALPE ADRIA CUP

Škrljevo pobijedilo Kormend u prvoj finalnoj utakmici

Srijeda, 03. travnja 2019. 20:58 Napisao/la  SC

Adria Oil Škrljevo - Egis Kormend 76:67 (27:10, 9:25, 21:16, 19:16). Košarkaški Škrljeva stekli 9 poena prednosti uoči uzvratne finalne utakmice

Alpe Adria Cup - prva finalna utakmica

AO ŠKRLJEVO - EGIS  KORMEND 76:67 (27:10, 9:25, 21:16, 19:16)

Košarkaši Škrljeva ostvarili su pobjedu protiv mađarskog Kormenda i na Mavrincima stekli prednost od +9 poena nakon prve finalne utakmici

U prvoj dionici Škrljevo je prelako dominiralo da bi bilo istinito!

Lakoća kojom su domaći igrači stvarali višak na terenu i semaforu ostavila se dojam da su Mađari pogreškom ušli u finale.

U drugoj četvrtini dignula je agresivnost gostujuća momčad, izgubilo je Škrljevo protočnost u napadu, teško su domaći igrači otvarali pozicije za čiste šuteve, počeli su gosti hvatati druge lopte...

U svom najboljem razdoblju igrali su gosti s četiri Amerikanca i Delašom ili Csorvasijem na parketu.

Nakon prednosti od čak +17 na kraju prve dionice domaće igrača kao da je zbunio odlučan pristup gostiju, koji su ostvarili seriju 26:9 i došli na pola poena zastatka.

U drugom dijelu igralo se uravnoteženo.

Vratili su se na početak utakmice košarkaški Škrljeva nakon odmora, u nastavku je trebalo pronaći balans u igri između dvije prve četvrtine.

Od prve minute treće dionice domaća je momčad zauzela drugačiji stav, počelo je Škrljevo igrati obranu koja obećava.

Opet je počela rasti prednost domaćina, goste je u utakmici držala Thomasova serija od 10 poena, Amerikanac je počeo pogađati iz svih pozicija.

U zadnjoj dionici uložili su domaći košarkaški dodatni napor, zatvarali su i udvajali u obrani koliko su mogli, nedostajalo je više mirnoće i preciznosti u napadu.