ALPE ADRIA CUP Škrljevo pobijedilo austrijski Klosterneubeurg

Srijeda, 30. listopada 2019. 21:19 Napisao/la  V. P.

Pobjeda izvojevana nakon pet minuta produžetka,, gostujući igrač  Danek pogodio sa zvukom sirene koš za pobjedu,  suci  ga poništili

Adria Oil Škrljevo
Adria Oil Škrljevo Foto: Valentina Prokić

Alpe Adria Cup - 2. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - DUKES KLOSTERNEUBURG 94:93 (16:18, 25:21, 22:22, 14:16, 17:16)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 50

Suci: Zoran Žagar, Ivica Golić, Josip Pavelić

AO ŠKRLJEVO: Pandurić 14 (3-4), Vučić, Cvitković, Barnjak 21 (2-6), Benković 2 (2-2), Boban 17 (1-2), Batur 9 (3-6), Kolić 3, Gospić 11, Riewer 6, Vrkić 10 (1-4), Šekelja 1 (1-2)

DUKES KLOSTERBEUBURG: Amineye 16 (4-7), Lanegger 3 (3-4), Miletić 29 (4-5), Leydolf 7, Burgemeister 7, Bavčić 10 (2-3), Bauer 5, Blažević 6, Danek 10 (2-4)

Slobodna bacanja: AO Škrljevo 13-26, Klosterneuburg 15-23

Skokovi: AO Škrljevo 42 (13-29), Klosterneuburg 41 (9-32)

Trice: AO Škrljevo 11-34, Klosterneuburg 10-28

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su sa 94:93 austrijsku momčad Dukes Klosterneuburg u drugom kolu Alpe Adria Cupa.

Pobjeda je izvojevana nakon pet minuta produžetka jer je po isteku 40. minute na semaforu stajalo 77:77.

Austrijski igrač Danek pogodio je sa zvukom sirene koš za pobjedu, ali suci su ga poništili.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri. U dva su se navrata domaći košarkaši odvojili na par poena, prvo na 9:6 nakon Vrkićeve trice, a zatim na 12:8 kada je Gospić pogodio tricu.

Oba puta gosti su vrlo brzo stigli malu prednost i ponovno vratili utakmicu u egal.

Nakon što je Leydolf dva puta zaredom ubacio koš, Austrijanci su prvo izjednačili 15:15, a zatim otišli na 15:17. Škrljevo je u dva navrata sa linije slobodnih bacanja došlo na 16:18 po isteku 10. minute.

Boban je izjednačio 18:18 na otvaranju druge četvrtine. Nakon sedmog izjednačenje u 13. minuti 22:22, krenula je revija trica, ali i promašaja.

Prvo je Miletić odveo goste na plus tri, a Kolić vratio domaće u egal. Uslijedila je trica Pandurića za 28:25 u 15. minuti, no raspoloženi Miletić drži Austrijance blizu 28:27, a zatim ponovno nakon Barnjakove trice u 16. minuti za 31:27 Miletić smanjuje na 31:30.

Boban pogađa za tri, uzvraća Leydolf za deveto izjednačenje 33:33. Nakon promašaja Barnjaka, Batur odbijenu loptu pretvara u poen 35:33, ali Danek novom tricom donosi Austrijancima prednost - 35:36.

Koš Bobana i trica Barnjaka te slobodno bacanje Batura omogućili su domaćima plues, pet 41:36, ali Lakoju se pobrinuo košem i jednim slobodnim bacanjem da gosti na odmor ipak odu sa samo dva poena zaostatka 41:39.

Batur, Gospić i na kraju Barnjak tricom, odveli su Škrljevo do plus pet drugi put - 48:43, Lakoju i Miletić drže goste blizu.

Problem je što domaćima povećavanje prednosti nije pošlo za rukom jer su gosti tricama prednost topili.

Blažević pogađa za tri, 48:46 u 24. minuti, Barnjak je isto precizan s linije za tri poena, ali i Bauer te na kraju Blažević za 53:52 u 25. minuti.

Tri minute i 15 sekundi prije isteka četvrtine, na semaforu je 55:55, deseto izjednačenje.

Burgmeister dovodi goste u vodstvo 55:57, ali za kratko jer Barnjak pogađa novu tricu i ponovno je Škrljevo u plusu 58:57.

Pandurić je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja te minutu i 14 sekundi prije kraj domaći imaju plus tri, 60:57.

Akcija Miletića i Lakojua završava zakucavanjem Amerikanca za 60:59, ali isti igrač radi prekršaj na Vrkiću koji ne uspjeva pogoditi niti jedno od dva bacanja.

Barnjak griješi, lopta mu ispada iz ruku, a Lakoju pogađa za 60:61, no Boban pogađa tricu te domaći zatvaraju četvrtinu sa malom prednošću 63:61.

Vrkić se pobrinuo za novu prednost domaćina na otvaranju, ali Miletić ne dozvoljava bijeg.

Tek nakon 66:64, Boban pogađa tricu za 69:64 u 32. minuti, a Pandurić nakon koša ne koristi slobodno bacanje te na semaforu po prvi puta stoji plus sedam, 71:64.

Bavčić i Miletić smanjuju na 71:68, a trener Rajković zove kratki predah.

Dvije minute i 10 sekundi je prošlo bez koša, a zatim Barnjak koristi jedno bacanje za 72:68.

Grčevita borba vodila se posljednje četiri minute, to je rezultiralo pogreškama te su nakon jednog bacanja Bavčiča 72:69 domaći napad potrošili, a Miletić tricom donio 11 izjednačenje. 72:72 dvije minute i 50 prije kraja.

Riewer pogađa dva, ali Miletić odmah uzvraća izjednačenjem 74:74 dvije minute i 16 prije kraja susreta.

Miletićevo bacanje za pola koša prednosti Austrijanaca 74:75, a zatim minutu prije kraja Batur pogađa jedno od dva bacanja za 13 izjednačenje 75:75.

Miletić je zabio za 75:77, Boban uzvratio 77:77, a zatim je 14 sekundi prije kraja suđeno prebacivanje Lakoju i Škrljevo dobiva napad, ali Barnjak ne uspjeva zatresti koš te utakmica odlazi u produžetak.

Luka Pandruić obilježio je pet minuta produžetka koševima u ključnim trenucima, prvo za 85:82, a zatim i za 87:82 nakon čega je još ubacio i slobodno bacanje za 88:82.

Danek ubacuje za dva, a zatim je Lanegger u dva navrata precizan u bacanjima 89:87 minutu i 20 prije isteka pete minute.

Sa zvukom sirene napad realizira Barnjak 91:87, ali Danek uzvraća tricom 91:90.

Baturu loptu krade Bauer i pola koša plusa donosi Austrijancima 91:92.

No, Vrkić unatoč prekršaju pogađa koš za 93:92 te dobiva i slobodno bacanje 40 sekundi prije kraja, ali nije precizan.

Danek promašuje tricu, a zatim gosti rade prekršaj na Barnjaku koji koristi ni jedno od dva bacanja.

Pandurić pokušava ukrati loptu Daneku, ali suđen je prekršaj te Danek pogađa jedno bacanje za 93:93 deset sekundi prije isteka vremena.

Novi prekršaj na Barnjaku i domaći kapetan ovaj puta jedno poggađa za 94:93.

Sa zvukom sirene Danek je pogodio, ali sudačka odluka bila je drugačija i koš nije priznat.