ALPE ADRIA CUP

Adria Oil Škrljevo ostvarilo povijesni plasman u finale

Srijeda, 13. ožujka 2019. 21:00 Napisao/la  V. P.

Uzvratni susret polufinala Alpe Adria Cupa: Adria Oil Škrljevo - Patrioti Levicki 94:84 (23:21, 23:16, 27:21, 21:26). Domaćini u Slovačkoj izgubili sa šest poena razlike

Povijesni uspjeh Škrljeva
Povijesni uspjeh Škrljeva Foto: Valentina Prokić

Uzvratni susret polufinala Alpe Adria Cupa

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - PATRIOTI LEVICKI 94:84 (23:21, 23:16, 27:21, 21:26)

SD Mavrinci. Gledatelja: 600

Suci: Terlević, Sušanj i Miletić. Delegat: Pjevalica

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Štemberger 3, Kučan 4, Ušić 18, Krstanović 6 (3-10), Uljarević 13 (3-3), Barnjak 23 (10-15), Šarac 10, Cvitković, Williams 12, Yacoubou 13 (3-4), Lebo 2

PATRIOTI LEVICKI: Davis 4 (2-2), Krajcovic 2, Pita 16 (5-6), Benjamin 18 (5-9), Jeftić 3, Bachan 13 (3-4), Ziak, Bojanovsky 11 (1-2), Adamik, Gaćeša 4 (2-3), Council12 (1-3)

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 19-32, Patrioti Levicki 19-29

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 33 (9-24), Patrioti Levicki 40 (11-29)

Trice: Adria Oil Škrljevo 11-28, Patrioti Levicki 5-20

Košarkaši Adria Oil Škrljeva plasirali su se u finale Alpe Adria Cupa i ostvarili povijesni rezultat u svom debitantskom nastupu u ovom natjecanju.

Adria Oil Škrljevo je pobijedilo u uzvratnom susretu polufinala Patriote iz Levickog 94:84, pto im je bilo dovoljno, jer su u prvoj utakmici u Slovačkoj izgubili šest poena razlike.

Od prvog zvuka sirene košarkaši Adria Oil Škrljeva pokazali su da žele pobjedu preuzevši igru u svoje ruke.

Možda su Patrioti ostali i malo zatečeni odlučnošću i agresivnošću s kojom su domaći otvorili susret, no u početku nisu imali odgovora.

Nakon što je Benjamin zabio za 6:4 tri minute i 13 sekundi gosti su bili bez koša, a zatim je kod 13:4, Bojanovsky je pogodio za 13:6.

Kako je četvrtina odmicala kraju Patrioti su se počeli približavati.

Šarac je pogodio tricu minutu i pol prije isteka četvrtine, a zatim su Bojanovsky i Gaćeša doveli Patriote na minus dva, 21:19.

Williamsov koš ponovno je malo povećao prednost, no američki kolega u slovačkom dresu Council ipak je uspio zaključiti četvrtinu sa samo košem zaostatka za domaćinom, 23:21.

Prvo izjednačenje Slovaci su dohvatili nakon 30 sekundi druge četvrtine košem Bachana - 23:23.

Na prvo vodstvo gosti su čekali još minutu i pol.

Nakon što je kapetan Barnjak pogodio jedno od dva slobodna bacanja, 24:23, Bachan je zabio tricu za 24:26.

Barnjak je vratio rezultat u egal, a potom su Uljarević sa linije slobodnih bacanja jednom te Šarac tricom odveli Škrljevo u plus - 30:26.

No, gosti su se držali vrlo blizu, a zatim je četiri minute prije kraja druge četvrtine BArnjak je ponovno tricom donio Škrljevu plus, četiri 37:33.

Yacoubou je bio dva puta precizan u slobodnim bacanjima, a zatim koševi Williamsa i Krstanovića te se prednost popela na plus 10, 43:33, minutu i 49 prije kraja.

Zahvaljujući Krstanoviću i Williamsu na poluvremenu je na semaforu stajalo 46:37.

Dvije minute i 11 sekundi igre u trećoj četvrtini i domaći su imali veliki plus 14 poena, 54:40.

No, prednost se polako topila. Nakon 58:46, tri uzastopna koša Pite približili su Slovake na minus šest, 58:52.

Šarac, Williams i potom Barnjak vratili su prednost domaćih 64:52, ali je Pita tricom držao Patriote u igri - 64:55.

Barnjakova trica i plus 12 te glasna podrška s tribina nisu pokolebali Pitu, koji se prometnuo u najučinkovitijeg gostujućeg igrača, s nova dva poena smanjio je minus na 10 poena, 67:57.

Uljarević je tricom 48 sekundi prije kraja odveo domaće na plus 14, 71:57, dok je Bachan na drugoj strani bio neprecizan te pogodio samo jedno slobodno bacanje od dva.

Četvrtinu je zaključio košem Ušić za 73:58.

Barnjakova dva slobodna bacanja donijela su domaćima 75:58, a nakon Davisova jednog bacanja tricu pogađa Šarac za 78:59.

Velikih plus 20 donijela je trica Krstanovića, 81:61, osam i pol minute prije kraja susreta.

Nakon nesportskog prekršaja Uljarevića zaiskrilo je na terenu između Leba i dvojice gostujućih Amerikanaca, Benjamina i Councila.

Nervoza se uvukla u gostujuće redove, jer nisu uspjevali smanjiti prednost.

Predah je zvao trener Rajković 5 minuta i 25 sekundi prije kraja kod rezultata 84:70 kako bi igračima ponovio da ne budu brzopleti.

Williamsova promašena trica i Benjaminovo polaganje, a zatim i ukradena lopta Benjamina za novi koš i slovačka je momčad stigla na samo minus osam, 84:76, tri minute i 50 prije kraja.

Ušić je kod promašaja gostiju bio bolji u skoku i uzeo loptu te zabio za 86:76.

Domaći su igrali na duže napade, a još jedan dobar skok Ušića i trica Yacouboua otvorilo je Škrljevu vrata finala jer je na semaforu stajalo 89:78, minutu i 38 prije kraja utakmice.

Tribine su se užarile, brodske sirene i bubnjevi gurali su domaće prema finalu.

Benjamin je 52 sekunde prije kraja zaradio dva slobodna bacanja, oba je promašio, ali je novu odbijenu loptu iskoristio na najbolji način pogodivši tricu 89:81.

Uljarević je pogodio koš 24 sekunde prije kraja, 91:81, a gostujući trener pozvao je predah.

Pita je pogodio za 91:83, a zatim je na Barnjaku napravio prekršaj.

Kapetan domaćih pogodio je jedno slobodno bacanje od dva, 92:83, 20 sekundi prije kraja.

Trener Patriota ponovno je zvao time out.

Uljarević je napravio svoju posljednju osbonu pogrešku na Piti i preselio na klupu, a slovački košarkaš je pogodio jedno od dva slobodnjaka, 92:84.

Pokušali su Slovaci sa presingom no uspjeli su odoliti domai i Ušić je zabio za 94:84.

Slovački trener okomio se na suce nakon što je Yacoubou pokušao zvati time out kao u NBA ligi, a slovački igrači mislili da je u pitanju tehnička pogreška.