DRUGA NL

Goodnes Ajayi odlučio utakmicu protiv Trnja

Petak, 29. rujna 2023. 17:22 Napisao/la  Igor Vranić

Ajayi postigao pogodak i iznudio kazneni udarac u utakmici tijekom koje gosti nisu stvorili ni jednu izglednu priliku

Ajayi
Ajayi

Druga NL - 7. kolo

OPATIJA - TRNJE 2:0

Stadion Kantrida. Gledatelja 300

Sudac: Darko Juerčević (Cetingrad) 6,6

Strijelci: 1:0 Ajayi (31), 2:0 Kukoč (56-1m)

OPATIJA: Prskalo -, Grujević 6, Marshal 6, Arapović 6 (57 Macolić 6), Kukoč 6,5, Lagumdžija 6,5, Ivančić 5,5 (55 Kordić-Gružić 5,5), Kožić 6 (55 Grbac 6), Ajayi 7, Pejanović 6 (69 Junuzović -), V. Bogolin 5,5 (69 Pozderac -)

TRNJE: Vujinović 6, Ribić 5, Vujnović 5,5, Marić 5, Brkić 5 (71 Bužanić -), Prpić 5 (58 Braun 5), Dobrilović 5,5 (58 Ceraj 5,5), Beloša 6 (80 Ambruš -), Miličević 5 (58 Ćosić 5,5), Kolar 6, Guimaraes 5,5

Opatija se vratila pobjedama nakon dva uzastopna poraza, u 7. kolu pobijedila je Trnje na Kantridi.

U 31. minuti Kožić je osjetio Ajayija, kao što vole reći veznjaci za napadače koji traže dubinu, pravodobno je okomito odigrao iza leđa gostujuće obrane, hitri Ayaji pobjegao je Brkiću na desnoj strani, ušao je u kazneni prostor i mirno postao strijelac - 1:0.

U 39. minuti Kukoč je tako izveo slobodni udarac da je negdje u dubini nogometne duše čak i navijačima Trnja bilo žao da lopta nije ušla u mrežu: snažnim udarcem prebacio je "živi zid" s 25 metara zdesna, lopta je pogodila unutrašnju stranu bliže vratnice i ostala u igralištu na suprotnoj strani.

Dva vrhunska poteza dvojice iskusnih igrača Opatije obilježila su prvo poluvrijeme na kraju je kojega je Opatija stekla prednost upravo zahvaljujući pojedinačnoj kvaliteti.

Budući da momčad Trnja nije došla igrati na nulu, utakmica je bila dinamična zbog stalnih izmjena kratkih razdoblja posjeda, obje su se momčadi pravodobno zatvarale.

Nije bilo puno slobodnog (među)prostora za izravne izlaske na zadnje linije, pa se sve učinkovitije svelo na igru jedan na jedan u zadnjim trećinama, u tom segmenta Opatija je jednom uspjela steći prednost.

Napadačka igra Trnja pretežito se svodila je Kolarove pokušaje prolazaka po lijevom boku, ipak to nije Ajayijeva razina, pa gosti nisu stvorili ni jednu izglednu priliku iako su djelovali brzo i poduzetno.

Nije u nastavku utakmice trebalo dugo čekati na novi konkretni potez najboljega napadača Opatije, znalački je Ajayi u 55. minuti navukao Marića na prekršaj za kazneni udarac u pasivnoj poziciji, Kukoč je sigurno pogodio s bijele točke - 2:0.

Dva pogotka prednosti omogućila su opatijskoj momčadi kalkulantski pristup u nastavku utakmice, nije bilo više potrebe za jurnjavom, ali nije se baš moglo očekivati da će Opatijci toliko odustati od igre da u drugom dijelu nisu ozbiljno zaprijetili do sudačke nadoknade.

Tada je Kukoč prvo zakucao loptu u vanjski dio mreže slijeva, a onda u brzom izlasku gurnuo loptu Junuzoviću kojemu je sudac poništio pogodak zbog prekršaja nad vratarom.

Gosti su ostvarili nešto veći posjed u uzaludnim pokušajima da stvore višak u igri na postavljenu opatijsku obranu, ništa u njihovoj igri tijekom cijele utakmice nije izgledalo opasno za besposlenog Prskala, čak ni slučajno.

Opet je jedino Kolar (66) nešto opasnije izgledao kada je od središta igrališta krenuo na nepostavljenu opatijsku obranu, na kraju su ga zatvorila čak četvorica igrača Opatije.