DRUGA LIGA

Opatija na Mavrincima ostvarila prvu pobjedu

Subota, 08. listopada 2022. 18:21 Napisao/la  Igor Vranić

U 42. minuti istaknuo se vratar Prskalo trima povezanim obranama, iskusni vratar sačuvao je prednost Opatije do odmora

Duga NL - 8. kolo

GROBNIČAN - OPATIJA 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja 250

Sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina) 5,5

Strijelci: 0:1 Grujević (6), 1:1 Bosančić (57), 1:2 Ajayi (64)

Žuti kartoni: Prtenjača, Jurica, trener Stilinović (Grobničan), Jugović, Pejanović, Lagumdžija, Kašiković, Čorić, trener Čizmarević, pomoćni trener Zoran Bogolin (Opatija)

GROBNIČAN: Curać 7, Ušalj 5,5 (68 Valjan -), Prpić 6, Mikulica 5,5, Van Wey 5,5, Aboosah 6,5, Bosančić 6, Jurica 5,5, Matković 6 (68 Pilčić -), Kovačević 5,5 (63 Pozderac -), Prtenjača 5,5

OPATIJA: Prskalo 7, Grujević 6,5, Kavčić 6,5, Glibo 6, Kukoč 6, Jugović 5,5 (88 Lazić -), Lagumdžija 7, Kordić 5,5 (74 Bogolin -), Arsenijević 5,5 (53 Kašiković 6), Ajayi 6, Pejanović 6 (46 Macan 5,5)

Nogometaši Opatije ostvarili su na Mavrincima prvu pobjedu (2:1) ove sezone, u prvom regionalnom derbiju u Drugoj NL Grobničan je doživio novi domaći poraz u utakmici koja je većim dijelom prema sadržaju pokazala zašto su obje momčadi utakmicu dočekale pri dnu ljestvice.

Borbenosti i naglašene želje za uspjehom nije izostalo na objema stranama, bilo je snažnih i žustrih duela, bilo je natjecateljskih tenzija i prilika iako je lopta najmanje boravila u nogama veznih igrača, ni jedna momčad tijekom cijele utakmice nije uspjela uspostaviti kontrolirani protok lopte.

Opatijska momčad utakmicu je počela vrlo autoritativno, kao što pristoji favoritu, već u prvom napadu Curać je osujetio Ajayijev pokušaj u izglednoj prilici.

U 6. minuti Opatija je povela zahvaljujući organiziranom ulasku u završnicu dvojice braniča, Kukoč je idealno prizmeno odigrao slijeva, Grujević se pojavio na sredini i sa 6 metara samo podmetnuo nogu - 0:1.

U prvih petnaestak minuta gosti su djelovali najbolje tijekom utakmice, nametnuli su se stavom i snagom, u 9. minuti Pejanović je na vrhu kaznenog prostora primio loptu između dvojice stopera, sam je krenuo prema Curaću, koji je dobro reagirao u situaciji kada su vratari prepušteni na (ne)milost napadačima.

U 15. minuti domaćini su prvi put ušli u završnicu, Matković nije dobro primio loptu u izglednoj poziciji ispred Prskala, kada je izmaknuo pažnji gostujućih braniča.

Nakon dvadesetak minuta splasnula je igra gostiju, momčad Grobničana polako se počela dizati, prvo je uspostavila ravnotežu, a onda je u nekoliko razdoblja preuzela inicijativu.

Ništa konkretno nije Grobničan uspio napraviti do 42. minute iako je bilo obećavajućih situacija, na drugoj strani Opatija nije dobro koristila široki prostor za tranziciju, do odmora je Pejanović (34) imao priliku, koju je Curać osujetio.

U 42. minuti istaknuo se vratar Prskalo trima povezanim obranama od kojih su dvije bile vrhunske (Prtenjača slijeva, Matković zdesna), sačuvao je iskusni vratar prednost Opatije do odmora.

U drugom dijelu Macan (48) je pokušao iz zatvorenog kuta, Lagumdžija (49) nakon ubačaja iz kuta nije dobro loptu zahvatio nogom.

Zadržala je momčad Grobničana pristup s kraja prvoga dijela, nastojali su igrači Grobničana koliko su znali i mogli pronaći slabu točku u postavljenoj opatijskoj obrani.

Kao što vole reći treneri, lopta ih je nagradila u 57. minuti, kada je Matković dobio duel s Kukočem na desnom boku, precizno je ubacio na drugu vratnicu, gdje se Bosančić pravodobno pojavio prije nego što je glavom loptu poslao u mrežu - 1:1.

Nisu su se dugo veselili domaći igrači.

U 59. minuti Kukoč je dugačkim ubacivanjem preskočio dvije linije, Kašiković se najbolje snašao na lijevoj strani kaznenog prostora, kada je osvojio  tzv. ničiju loptu, vratio je Ajayiju koji se primanju na ulasku u kazneni prostor elegantno pripremio za otvoreni udarac, mirno je loptu s 13 metara slijeva plasirao u lijevi kut nemoćnog Curaća - 1:2.

U 64. minuti Ajayi je mogao sebe i suigrače poštedjeti nervoze do kraja utakmice, izmjenom lopte ušao je u kazneni prostor i ostao sam po sredini ispred Curaća, koji je opet sjajno ušao u otvoreni udarac.

Zadnjih dvadesetak minuta Opatija je na čelu sa sigurnim Prskalom bez veće pogreške u obrani sačuvala pobjedu, pokušavala je momčad Grobničana učiniti nešto kroz pritisak, ali nema ova momčad ni dovoljno snage, ni kvalitete da bi se u pretežito statičnoj duel-igri s igračima Opatije opet mogla vratiti u utakmicu iako se nakon ozljede u momčad vratio Pilčić.

U 78. minuti Prtenjača je ostao ležati kraj domaće klupe nakon bliskog kontatka s Kašikovićem, daleko od očiju gledatelja na drugoj strani igrališta.

Skočila je cijela domaća klupa, igrači Grobničana opkolili su suca, koji je Kašikoviću pokazao žuti karton što je toliko iznerviralo Prtenjaču da je odmah požutio čim se osovio na noge.