DRUGA NL

Grobničan na Mavrincima poražen u derbiju začelja

Petak, 07. travnja 2023. 18:26 Napisao/la  Kristian Sirotich

Brođani su iz svog prvog i jedinog uopće udarca na domaća vrata dohvatili pobjedu i tri boda što bi u konačnici mogla biti presudna u borbi za ostanak

Strijelac: 0:1 Bačić (90'+2)

Žuti kartoni: Belobrajdić (Grobničan), Anić, Zorica (Marsonia)

GROBNIČAN: Curać,  Ušalj, Golić, Prpić, Ravlija (61. Rupčić), Galešić, Bosančić (61. Jurica), Batarelo, Kovačević, Prtenjača (61. Belobrajdić), Pilčić.

MARSONIA: Gujić, Marušić, Zorica, Barišić, Balentović, Perković, Vrdoljak, Anić (71. Bačić), Mahmutović, Mrakovčić (90+1 Tolić), Radman (64. Bosanac).

Nogometaši Grobničana prosuli su bodove na Mavrincima u derbiju začelja, nogometaši Marsonije u drugoj minuti sudačke nadoknade aktivirali su ono najstarije nogometno pravilo i iz jedinog udarca u okvir domaćih vrata došli do troboda, koji bi im mogao biti zlata vrijedan.

U gužvi nakon kornera, kada se već činilo da su domaćini uspjeli otkloniti potencijalnu opasnost pred svojim vratima, lopta je došla do Marka Bačića, koji se sjurio prema vratima, ušao u prazan prostor i preciznim udarcem matirao Dina Curaća – 0:1.

Momčad koja se grčevito branila svih 90 minuta na kraju je došla do pobjede iz prvog udarca u okvir domaćega gola, iz jedinog udarca na utakmici, jedinu prigodu koju su imali uspjeli su iskoristiti.

Brođani su u Mavrince došli samo s jednim ciljem, gostujuća momčad pod svaku je cijenu željela obraniti svoja vrata pa su se na taj način i postavili na terenu prepustivši inicijativu domaćoj momčadi koja je od prve minute zagospodarila terenom, pa je visoki presing i stalni pritisak prve plodove donio u 16. minuti.

Dražen Pilčić idealnom loptom je prevario čitavu postavljenu zadnju liniju Marsonije, atraktivnim potezom poslužio je Filipa Batarela, mladi nogometaš Grobničana sam je izašao pred vratara Gujića, mogao je birati na koji će način odigrati, odlučio se za lob i to nije najbolje završilo pa je Gujić lakoćom uhvatio njegovu loptu, bila je to prigoda iz one rubrike što se uobičava zvati stopostotnom, najbolja prigoda domaćina u prvih 45. minuta.

U 27. minuti razigrani Borna Kovačević je jednom dijagonalnom loptom s vrha kaznenog prostora potražio Domagoja Prtenjaču, ali gostujući braniči u zadnji su čas osujetili domaći pokušaj, dvije minute kasnije udarac je okušao Antonio Galešić, tukao je s više od dvadeset metara, ali ravno po sredini vrata, u 34. minuti Kovačević se odlično oslobodio čuvara, ušao s lijeve strane u kazneni prostor, ali Gujić je bio spreman i za ovaj domaći pokušaj, šest minuta kasnije još se jednom Kovačević sjajnom varkom oslobodio Marušića, ali Bosančić nije najbolje reagirao na njegovu povratnu loptu.

Nastavak utakmice nije promijenio odnos snaga na terenu, Grobničani su i dalje imali posjed i inicijativu, ali ne i završnicu, no za razliku od prvog dijela u nastavku je kopnila i snaga, do prigoda se dolazilo teško, Brođani su se sve lakše nosili s njihovim napadima i povremeno iz kontre pokušavali ugroziti Curaća, doduše neuspješno sve do sudačke nadoknade vremena.

Ono što nije uspio u prvom dijelu utakmice riješiti Batarelo, u nastavku nije uspio Domagoj Prtenjača, igrala se 60. minuta kada je Kovačević još jednim odličnim ubačajem s lijeve strane pronašao kapetana domaće momčadi, ali njegov udarac glavom s pet metara nije bio precizan, lopta je otišla zamalo uz desnu vratnicu.

A onda se dogodila druga minuta sudačke nadoknade vremena, na očaj svih domaćih nogometaša i njihovih navijača.