DRUGA NL

Filip Batarelo pogotkom odlučio pobjednika na Mavrincima

Petak, 24. veljače 2023. 16:58 Napisao/la  KS

Od prve minute dvoboja na Mavrincima bilo je vidljivo da je u pitanju bitno drugačiji Grobničan od onoga koji je na istom tom travnjaku igrao u prvom dijelu sezone

Filip Batarelo

Druga nogometna liga, 16. kolo

GROBNIČAN – OSIJEK II 1:0

Igralište na Mavrincima. Gledatelja: 150

Sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina)

Strijelac: 1:0 Batarelo (10')

Žuti kartoni: Mikulica, Berković (na klupi), Prpić (Grobničan), Galušić, Vuica, Tankosić (Osijek II)

Crveni kartoni: Gruevski (76', nesportsko ponašanje, Grobničan, na klupi), Sajko (90', Osijek II, prekršaj)

GROBNIČAN: Curać, Mikulica (68 Franković), Prpić, Golić, Ušalj, Jurica (68 Bosančić), Rexhepi, Batarelo (90 Belobrajdić), Galešić, Kovačević (59 Prtenjača), Pilčić.

OSIJEK II: Sajko, Lišnić (64 Perković), Stanušić, Prekodravac, Marković (90 Ugrešić), Tankosić, Galušić, Vuica (64 Vrbanac), Babić (72 Damjanović), Bukvić, Polić.

Nogometaši Grobničana proljeće su otvorili pobjedom, momčad trenera Predraga Stilinovića u prvom je proljetnom nastupu opravdala velika očekivanja i uhvatila tri velika i poticajna boda u borbi za očuvanje drugoligaškog statusa.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Filip Batarelo, mladi veznjak domaće momčadi tako je pogotkom okrunio odličnu partiju.

Od prve minute dvoboja na Mavrincima bilo je vidljivo da je u pitanju bitno drugačiji Grobničan od onoga koji je na istom tom travnjaku igrao u prvom dijelu sezone, kompaktna i dobro postavljena momčad nametnula se tempom, držala prevagu na sredini terena i prilično jednostavno dolazila u izgledne situacije, ali se nisu iskazali u realizaciji pa su na kraju nepotrebno morali strijepiti do posljednjeg sučevog zvižduka.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti, Galušić je u petoj minuti, iz jedne naizgled neopasne pozicije na dvadesetak metara od domaćeg gola tukao, a lopta je odsjela na vratnici.

U sedmoj minuti odličan posao napravio je Filip Batarelo, pokušao ubaciti s desna, loptu je glavom skrenuo Lišnić, a Sajko, iako uhvaćen na krivoj nogi, krajnjim naporom uspio spriječiti domaće vodstvo.

No, gostujući vratar je bio nemoćan u desetoj minuti, Bleond Rexhepi je lijepo prošao po desnoj strani, prizemnom povratnom loptom potražio nekoga od suigrača, činilo se da će prvi do lopte doći Antonio Galešić, ali nakon što on nije uspio pucati na loptu je natrčao mladi Filip Batarelo i lijepim odmjerenim udarcem domaću momčad doveo u vodstvo – 1:0.

U 25. minuti Pilčić nije stigao najbolje reagirati na jedan Galešićev pokušaj, u 27. minuti Galešić je pucao preko gola, u 33. minuti promrzli gledatelji na Mavrincima duboko su uzadhnuli, Dražen Pilčić je na desetak metara primio jednu loptu i efektnim udarcem zatresao – vratnicu.

Period domaće dominacije nastavio se u nastavku, u 48. minuti Mikulica je pucao preko gola, u 52. minuti Galešić je lijepo proigrao Pilčića udarac kojega također nije bio precizan, u 68. minuti domaćini su imali možda i najbolju prigodu.

Rexhepi je sve napravio sam na desnoj strani, akciju je lijepo pratio Domagoj Prtenjača, ali ga Rexhepi ipak nije uspio uposliti.

U završnici utakmice igralo se rastrgano i nervozno, u 76. minuti zaiskrilo je na travnjaku u neposrednoj blizini domaće klupe, zbog guranja suparničkog igrača klupu je morao napustiti rezervni vratar David Gruevski Hlača, iskrilo je pomalo i na travnjaku i na tribinama.

Naročito u 87. minuti, Franko Bosančić je idealnom loptom u praznom prostoru pronašao Filipa Batarela, domaći veznjak je do lopte došao prije gostujućeg vratara Sajka, koji ga je srušio, ali je sudac Fotivec nije pokazao na bijelu točku i, opći je dojam, pogriješio.

Sudac je Sajku u 87. minuti progledao kroz prste, u 90. minuti ipak nije mogao, Rexhepi je krenuo sam prema gostujućem vrataru, dotrčao prvi do lopte, a ovaj ga je pokosio izvan kaznenog prostora, Osječani su ostali s desetoricom u polju, a domaćini nespješno pokušali drugim pogotkom zaključiti najavu svojeg proljetnog buđenja.

No, za ono što su pokazali zasluženo su ispraćeni pljeskom s tribina.