DRUGA NL

Grobničan upisao novi poraz u jednoj od najgorih utakmica

Subota, 10. rujna 2022. 18:38 Napisao/la  KS

Nogometaši Grobničana doživjeli su drugi vezani domaći poraz, uz igru nakon koje svi u klubu imaju sasvim dovoljno opravdanih razloga za zabrinutost

Domagoj Prtenjača

DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 4. KOLO

GROBNIČAN – ZRINSKI 0:3

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 300.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) - 6,5.

Strijelac: 0:1 Vrdoljak (16'), 0:2 Miletić (57'), 0:3 Rebenja (79')

Žuti karton: Mikulica, Prpić, Jurica, Rupčić (Grobničan), Raguž, Rebenja, Matković (Zrinski)

GROBNIČAN: Curać 6, Van Wey 5, Prpić 5, Pozderac 5 (40' Jurica 6), Mikulica 5, Ušalj 5 (74' I. Golić -), Bosančić 5 (54' Matković 5), Vukelić 5 (74' Rupčić -), Galešić 5 (46' Valjan 5), Kovačević 5, Prtenjača 5.

ZRINSKI: Stanić -, Luiz Correa 6,  Raguž 6 (62 L. Matković -), Tadić 6,5, Miletić 6, Salapić 6 (81' Ćubela -), Milić 6, Ljulj 5,5 (46' Korov 6), Gotovac 6 (62 Pejić -), Vrdoljak 7 (73' Ulm -), Rebenja 6,5.

Nogometaši Grobničana doživjeli su i drugi vezani domaći poraz, momčad iz Mavrinaca odigrala je blijedu partiju.

Gosti su od samog početka nametnjuli svoj ritam, do 30. minute domaći nogometaši praktički nisu dobili niti jedan duel, što najbolje ukazuje kakav su Grobničan domaći navijači gledali.

U prvoj četvrtini prvog dijela zadnja domaća uspjevala se nositi s gostujućim napadima, u 16. minuti Dino Curać je ipak kapitulirao.

Stipe Vrdoljak se sručio lijevom stranom, pogrešno postavljena zadnja linija domaćina otvorila mu je prostor ka vratima, prvi pokušaj Curać je zaustavio, ali se lopta odbila natrag na noge Vrdoljaku, koji je iz drugog pokušaja bio precizan – 0:1.

Domaća momčad uspjela je nakon pogotka uspostaviti kakvu-takvu ravnotežu na terenu, što je urodilo dvijema lijepim prigodama.

U 32. minuti Mateo Vukelić je tukao glavom, ali je lopta prošla zamalo pored gola, u 38. minuti Franko Bosančić je pogodio vanjski dio stative, nakon što mu je loptu lijepo spustio Borna Kovačević, ali sve to zajedno bilo je puno premalo da bi se došlo do izjednačenja, o preokretu da se ne govori.

I nastavak utakmice započeo je u znaku gostiju, u 50. minuti Vrdoljakov udarac Curać je obranio, sedam minuta kasnije nogometaši Zrinskog su riješili pitanje pobjednika.

Luis Correa Moises je izveo korner, Luka Miletić glavom loptu prebacio u mrežu i nogometaše Grobničana ostavio na jednom bodu (Hrvace) u četiri prvenstvena kola i sa sasvim dovoljno razloga za zabrinutost prikazanim na početku sezone.

Točku na „i“ utakmice postavio je Eugeniu Rebenja u 79. minuti, dojam je da je pogodak postignuti iz zaleđa, iako se nitko od momaka u crvenim dresovima nije previše žalio, očito su samo čekali da istekne devedeset mučnih minuta u jednoj od najslabijih utakmica Grobničana u posljednjem periodu.

Što se igre Grobničana u drugom dijelu tiče jedino vrijedno spomena zbilo se u 87. minuti, kada je Ivan Golić vanjskom lijepo pogodio gredu.