Matulji pobijedili KTC i osvojili prve bodove

Subota, 28. rujna 2013. 21:26 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 2. kola: Matulji - KTC 26:22 (13:10)

Dvorana ”3. Maj”. Gledatelja: 150. Suci:Cepanec i Jeftić.

MATULJI: Brajnović, Car, Briški 2, P.Jelušić 4, M.Jelušić 6, Dobrinić, Mudrić 2, Sladić 1, Feranda 2, A.Jelušić 3, Milih 1, Ratkajec, Čuturić, Filipović 5, Šuljić, Bilobrk

KTC : Bogdan,L.Katavić, N.Predojević 7, Pećina 2, Babić 5, Zorko, Jelinić 4, Bošković,  I.Katavić 1, Lovrenčić 3

Sedmerci : Matulji 5 (2). KTC: 5 (5). Isključenja: Matulji 2, KTC 4 minute.

Rukometaši Matulja osvojili su prva dva boda u novoj sezoni u susretu protiv KTC-a iz Križevaca.Susret je započeo dominacijom Matulja tako da je trener gostiju pri vodstvu Matuljaca 5:1 u 9. minuti zatražio time out. Križevčani nisu uspjevali postići pogodak preko raspoložene obrane Matulja, a kada bi i uspjeli zapucati na golu bi se ispriječio odličan vratar Brajnović koji je samo u prvom poluvremenu sakupio 11 obrana.

Upravo njegove dvije vezane obrane u 20.  minuti golovima Petra Jelušića dovode Matulje u vodstvo od 10:4. Najveće vodstvo donosi Antonio Jelušić efektnim pogodkom iz zeppelina za 12:7. Do kraja poluvremena KTC uspijeva koliko, toliko ublažiti razliku na 13:10.

Drugo poluvrijeme donosi sličnu igru na obje strane. Matulji ne ispuštaju prednost od 3 do 4 gola, a najveću prednost donosi Filip Feranda za 25:20. Prednost na cijeloj utakmici mogla je biti i puno veća da igrači Matulja nisu razbranili vratara gostiju Boškovića koji je “skidao” kontre i čak 3 sedmerca za redom (Bilobrk, Briški i Milih).

Na strani Matulja odličnu predstavu je pružio vratar Brajnović i svakako Mate Jelušić, koji je bio i najefikasniji sa šest pogodakaa, a kod gostiju Neven Predojević sa 7 pogodaka. Treba spomenuti i odličan sudački par Cepanec – Jeftić, koji je susret odsudio bez greške na zadovoljstvo svih aktera utakmice.