Subota, 12. listopada 2013. 22:42 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 2. kola: Matulji - Hrvatski dragovoljac 27:27 (15:15)

MATULJI - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 27:27 (15:15)

Dvorana 3.maj. Gledatelja: 250. Suci:Čambala i Šimić

MATULJI: Brajnović, Car, Briški, P.Jelušić 9, M.Jelušić 1, Dobrinić, Mudrić 2, Sladić 3, Feranda,  A.Jelušić 6, Milih, Ratkajec 2, Čuturić, Filipović 4, Bilobrk, Šuljić.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC:   Glavaš, Plazibat 6, Pavlović 14, Bajkuša 3, Perić, Pleić 1, Roščić 1, Bosnić, Kaša 1, Grgat, Čorić 1, Kovačić, Ercegović.

Sedmerci: Matulji  2 (2), H.Dragovoljac 5(5). Isključenja: Matulji  12, H. Dragovoljac 10 minuta.

Rukometaši Matulja u četvrtom kolu Prve Hrvatske lige ugostili su momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata i odigrali nerješeno rezultatom 27:27. Matuljci na kraju susreta mogu biti zadovoljni osvojenim bodom koji je donio efektnim pogodkom u zadnjem napadu, 25 sekundi prije kraja, Petar Jelušić iz zeppelina.

Susret je krenuo u apsolutnoj dominaciji gostiju koji su brzo poveli 1:4, a u 8. minuti već je bilo 2:7. S dva uzastopna pogodka Jurica Filipović smanjuje na 4:7, a zatim Antonio jelušić u 13. minuti približio je  Matuljce na 6:8. Dragovoljci nastavljaju do 23. minute s dominacijom u kojoj je prednjačio Leon Pavlović, ali mora se istaknuti vrlo loša obrana Matulja s indisponiranim vratarom Brajnovićem koji je imao tek jednu obranu. Trener Stašek uvodi u igru mladog vratara Cara koji s par vezanih obrana donosi živost u obrani, koja donosi preokret i Matulji u 28. minuti dolaze do izjednačenja 14:14. Do kraja poluvremena obje momčadi postižu pogodak za 15:15.

Drugo poluvrijeme Dragovoljci ponovo kreću u istom ritmu, da bi najveću prednost imali u 48. minuti (21:24). Matuljci nikako ne uspijevaju u realizaciji svojih napada, ali treba istaknuti gostujućeg vratara Bosnića koji je bio nesavladiv. Ipak, Nenad Sladić s dva uzastopna pogodka vraća svoju momčad u igru kod rezultata 25:26, a zadnji pogodak za goste postiže Plazibat u 58 minuti. Minutu kasnije najbolji igrač Matuljaca Petar Jelušić, postiže pogodak za 26:27. Dragovoljci u svom zadnjem napadu gube loptu, a 36 sekundi prije kraja trener Stašek zove time out za zadnji napad, koji ponovo efektno realizira Petar Jelušić.