Prva liga rukometaša: Kozala poražena u Splitu na otvaranju prvenstva, osam golova Jaganjca

Nedjelja, 20. rujna 2015. 18:57 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Split - Kozala 30:24 (14:10)

Prva liga rukometaša - 1. kolo

SPLIT - KOZALA 30:24 (14:10)

Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 100

Suci: Ivica Glavinić i Mile Veraja (oba Metković). Nadzornik: Damir Mavriček (Biograd na Moru)

SPLIT: Tutić, Marić 2, Galić 1, Pavlović 4, Ivanišević 1 (1), Zujić 4, Pivac 2, Šimić, Merhar, Gale 4, Trivković, Rogulj, Cvjetković 3, Maretić 3, Mladinić 6 (3), Dodig

KOZALA: Ćaćan, Dunato 4, Buneta 2, Bukal 2, Jaganjac 8 (1), Renko 1, Lučin 3 (2), Briški 1, Jeličić, Tubić, Tomić, Negulić, Anić 2, Melon, Sertić, Milih 1

Sedmerci: Split 6 (4) Kozala 5 (3)

Isključenja: Split 12 minuta Kozala 8 minuta

Rukometaše Kozale je prvo kolo prvenstva odvelo na teško gostovanje u Split gdje su ubilježili poraz 30:24.

Početak utakmice je protekao u egalu odnosno minimalnoj prednosti domaćina. Prvo odvajanje Splita dogodilo se pred kraj prvoga poluvremena kada odlaze na 14-10 što je bio rezultat poluvremena.

Ni pauza na poluvremenu nije pomogla riječkom prvoligašu da utakmicu vrati u vode neizvjesnosti. Split se brzo odvaja na 24-15 što je nagovjestilo da bodovi ostaju u Dalmaciji.

Do kraja utakmice su se mladići sa Kozale približili na tri pogotka zaostatka ali je tada ponestalo moći i snage.

- Naravno da sam razočaran prije svega porazom koji je previsok. Potajno smo se nadali da možemo doći do bodova ali nas je domaćin agresivnom obranom i odličnom predstavom njihovog vratara zasluženo nadigrao. Ostaje nam raditi i puno učiti. -kazao je trener Kozale, Alen Tomaš

U redovima domaćina najučinkovitiji je bio Mislav Madinić sa 6 golova dok se kod Kozale najviše istaknuo odlični vratar Luka Ćaćan sa 13 obrana.